Gulbis jaunākajā ATP rangā zaudē divas vietas

Ernests Gulbis

FOTO: AFP/SCANPIX

Latvijas pirmā rakete vīriešu tenisā Ernests Gulbis jaunākajā ATP rangā, kas publicēts pirmdien, zaudējis divas vietas un tagad ieņem 78.pozīciju, kurā bija pirms divām nedēļām.

Visu turnīru ietvaros Gulbim pašlaik iekrājusies jau sešu zaudējumu sērija, kur viņš mēģinās pārtraukt šonedēļ, Budapeštas "ATP World Tour 250" sērijas turnīra pirmajā kārtā tiekoties ar Laslo Džeri no Serbijas, kurš ATP rangā ir 33.vietā.

Šī gada sākumā Gulbis aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam Indijā notikušajās Punes "ATP World Tour 250" sērijas sacensībās, kas viņam no ranga pirmā simta beigām ļāva pakāpties uz 83.pozīciju, bet pēdējā laikā ar panākumiem viņš nav izcēlies.

Latvijas otrā rakete ir Mārtiņš Podžus, kurš noslīdējis par divām vietām uz 661.pozīciju. Šobrīd latvieša kontā ir tikai viens punkts, tomēr tas viņam rangā ļaus atrasties vēl nepilnu gadu, jo to viņš ieguva martā.

Savukārt ranga pirmajā desmitniekā notikusi viena izmaiņa.

Rudenī pēc divu gadu pārtraukuma planētas pirmās raketes godā atgriezās serbs Novaks Džokovičs, kurš turklāt pēc gūtās uzvaras Austrālijas atklātajā čempionātā ir vēl vairāk nostiprinājies līderpozīcijā. Otrais joprojām ir Serbijas pārstāvim finālā zaudējušais spānis Rafaels Nadals, kamēr trešais ir Vācijas tenisists Aleksandrs Zverevs. Ceturtais ir šveiciešu leģenda Rodžers Federers, kurš aiz sevis noturējis austrieti Dominiku Tīmu. Uz sesto vietu pakāpies Kevins Andersons no Dienvidāfrikas Republikas, tādējādi sepītais tagad ir japānis Kei Nišikori.

Astoto pozīciju joprojām ieņem talantīgais grieķis Stefans Cicips, kuram sekoja argentīnietis Huans Martins del Potro, bet pirmo desmitnieku noslēdz amerikānis Džons Isners.

Montekarlo ATP "Masters 1000" sērijas turnīrā svētdien triumfēja itālis Fabio Fonjīni, kurš no 18.vietas pakāpies uz 12.pozīciju.

Dubultspēļu rangā atrodami tikai divi Latvijas tenisisti - brāļi Jānis un Mārtiņš Podži, kuri ieņem attiecīgi 734. un 758.pozīciju.

Uz augšu