VP Pasažieru ostā aiztur 12 prāmja apkalpes locekļus par nelegālu cigarešu ievešanu

FOTO: Facebook/Valsts Policija

Likumsargi pagājušajā nedēļā Rīgas Pasažieru ostā par nelegālu cigarešu ievešanu aizturējuši 12 prāmja apkalpes locekļus, vēsta Valsts policijā (VP) "Facebook" lapā pieejamā informācija.

Policija noskaidroja, ka 30. aprīlī Rīgas ostā pirmo reizi jāpiestāj kādam ārvalstu prāmim.

Reida laikā, kuru rīkoja VP sadarbībā ar Valsts robežsardzi un Nodokļu un muitas policijas pārvaldi konstatēja, ka vairākas personas pasažieru ostā no prāmja izkrauj lielus koferus.

FOTO: Facebook/Valsts Policija

Pārbaudot aizdomīgos koferus, likumsargi tajos atrada cigaretes bez akcīzes markām. Kopumā VP atsavināja 106 200 cigaretes.

Papildus 109 400 cigaretes atsavināja Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas.

FOTO: Facebook/Valsts Policija

Notikuma vietā VP administratīvā kārtībā aizturēja septiņas personas. Savukārt Nodokļu un muitas policijas pārvalde aizturēja piecas personas. Visi aizturētie ir prāmja apkalpes locekļi, viņu vidū ir gan Latvijas, gan citu valstu piederīgie.

Saistībā ar notikušo VP sākta administratīvā lietvedība par akcīzes preču pārvadāšanas noteikumu pārkāpšanu, kā arī par citiem šo preču aprites noteikumu pārkāpumiem.

Par šādiem pārkāpumiem var piemērot naudas sodu fiziskajām personām no 70 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām - 70 līdz 7100 eiro, konfiscējot šīs preces, un to pārvadāšanai izmantotos transportlīdzekļus.

VP noskaidrojusi, ka ievestās nelegālās cigaretes iegādātas ārvalstī, bezmuitas zonā.

Patlaban turpinās izmeklēšana, un tiek skaidrots, kur personas nelegālās cigaretes bija paredzējušas realizēt.

Pēc ekspertīzes veikšanas atsavinātās cigaretes tiks nodotas Valsts ieņēmumu dienestam, lai lemtu par to iznīcināšanu.

Uz augšu