Vēža dēļ karjeru noslēdz pasaules badmintona leģenda

FOTO: EPA/Scanpix

Karjeru noslēdzis leģendārais malaiziešu badmintonists Čunvei Lī, kuram konstatēts vēzis.

Par karjeras beigām 36 gadus vecais Lī paziņoja ceturtdien. Pērn viņam tika konstatēts deguna vēzis, bet pēc intensīvas terapijas viņš bija gatavs atgriezties kortā. Tiesa, jau kopš aprīļa malaizietis nav trenējies, bet viņš cerēja kvalificēties nākamā gada Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Karjeras laikā Lī pasaules ranga pirmajā vietā atradās iespaidīgas 348 nedēļas, no kurām 199 nedēļas bija pēc kārtas - laikā no 2008.gada augusta līdz 2012.gada jūnijam.

"Lēmums noslēgt karjeru ir smags. Es tiešām mīlu šo sporta veidu, tomēr tai pat laikā tas ir ļoti prasīgs," emocionālā preses konferencē atzina Lī.

Karjeras laikā Lī gan neizdevās uzvarēt kādās augstākā līmeņa sacensībās, jo viņš zaudēja Pekinas, Londonas un Riodežaneiro olimpisko spēļu finālos, turklāt trīs reizes cieta neveiksmes arī pasaules čempionātu izšķirošajos mačos.

Lī tādējādi nekļuva par pirmo sportistu Malaizijā, kurš izcīnījis olimpisko zeltu.

Savukārt 2014.gadā Lī tika pieķerts aizliegto vielu lietošanā, bet pēc dažiem mēnešiem viņš atgriezās sportā, jo sportista organismā viela deksametazons esot nonākusi nejauši.

Uz augšu