Kāpēc suns reizēm izvēlas sēdēt tieši uz saimnieka?

FOTO: Pexels

Kāpēc reizēm suns izvēlas apsēsties uz sava saimnieka, par spīti tam, ka turpat blakus ir ērta vietiņa? Kā vēsta portāls "Hill's Pet Nutrition", daži suņi guļ uz saimnieka vienkārši prieka pēc, bet citiem ir kāds iemesls, kas noved pie šādas uzvedības.

Savas smakas izplatīšana

Daži suņi sēdēs "jūsu vietā" uz dīvāna vai pat vārtīsies pa visu dīvānu, lai izplatītu savu smaku un parādītu, ka jūs piederat viņiem. Ja viņiem šķitīs, ka ar to nepietiek, viņi sēdēs uz jums. Lielākā daļa suņu saimnieku no sākuma nepievērš šādai uzvedībai nekādu uzmanību, taču ir svarīgi pamanīt, ja šāda uzvedība notiek regulāri. Ja jūsu suns tā dara pēc cita suņa ciemošanās vai arī pēc pastaigas ārā, suņa saimniekam ir jāveltī savam mīlulim nedaudz vairāk uzmanības. Lielāka uzmanība palīdzēs sunim sajusties pārliecinātam par to, ka viņš jums pilnībā pieder, un mazinās vēlmi iezīmēt māju.

Šķirnei raksturīga uzvedība

Dažu šķirņu suņi izjūt lielu pieķeršanos un vēlmi nepārtraukti atrasties jūsu tuvumā. Piemēram, vācu dogi tiek uzskatīti par maigajiem milžiem, un tie ļoti labi izturas pret bērniem. Tāpēc ir pilnīgi normāli, ka liels suns sēž mazā klēpī, lai izrādītu pieķeršanos un pasargātu savu rotaļu biedru.

Pārākuma apliecināšana

Sastopoties ar jaunu suni, var rasties jautājums, vai tik suns nesēž uz manis tāpēc, lai pierādītu savu pārākumu. Ja nesen piepulcinājāt jaunu suni savam baram, tad kāds no tiem var sēdēt uz jums, lai apliecinātu, ka viņš ir galvenais suns. Sēžot uz cilvēka, suņi bieži sajūtas lielāki un varenāki. Ja pamanāt, ka suns rej vai rūc uz citiem dzīvniekiem, sēžot jums klēpī, tas var nozīmēt, ka suns jūt nepieciešamību apliecināt savu pārākumu. Ja šāda uzvedība parādās biežāk vai kļūst agresīva, veterinārārsti ierosina aprunāties par to, kā risināt šo problēmu. Taču lielākajai daļai suņu šāda uzvedība parādās tikai laiku pa laikam, tāpēc par to nav jāuztraucas.

Viņi vienkārši vēlas labi pavadīt laiku

Gan suņi, gan kuces dažreiz sēž uz sava saimnieka prieka pēc. Sēdēšanu klēpī var pavadīt vārtīšanās klēpī, kā arī rotaļīgas skaņas. Tā var būt iespēja nedaudz pacīnīties un pavārtīties kopā ar savu mīluli, kam droši vien sekos varenas suņa bučas. Droši ļaujiet sunim sēdēt jums klēpī un izbaudiet jautros brīžus kopā!

Mīlestības brīži

Dažreiz suņu saimnieki domā: "Kaut nu suņuks pasēdētu man klēpī." Pēc garas darba dienas vai strespilna notikuma saimniekiem patīk komforts, ko sniedz suns klēpī vai rokās. Suņi un cilvēki var kvalitatīvi pavadīt laiku, stiprinot savstarpējo saikni, kad kopā atrodas uz dīvāna. Tā vieta, lai liktu sunim gulēt blakus vai uz grīdas, apskaujiet viņu un izbaudiet laiku kopā.

Suņi var sēdēt uz saimnieka dažādu iemeslu dēļ, taču pilnīgi skaidrs ir viens - ja suns ir jums blakus, katra diena kļūst labāka!

Uz augšu