Krāslavā nāvējoši piekautā vīrieša lieta: policija tomēr vērtēs mediķu rīcību saistībā ar palīdzības sniegšanu

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Pixabay

Valsts policija (VP) kriminālprocesā vērtēs mediķu rīcību saistībā ar palīdzības sniegšanu Krāslavā smagi piekautajam un vēlāk slimnīcā mirušajam vīrietim,  informē VP Latgales reģiona pārvalde.

Policija atgādina, ka 20. jūlija naktī policijā vērsās Krāslavas iedzīvotāji, kas ziņojuši, ka uz ielas trokšņo jaunieši, un traucē viņu naktsmieru. Noradītajā adresē vietējie likumsargi atraduši uz zemes guļošo vīrieti.

» Krāslavā nāvējoši piekautā vīrieša lieta: aizdomās turētajiem kā drošības līdzeklis piemērota policijas uzraudzība

Ņemot vērā, ka ar vīrieti nebija iespējams komunicēt un radās aizdomas, ka viņš atrodas alkohola reibumā, notikuma vietā ieradās arī mediķi, kas personu nogādāja medicīnas iestādē.

Pēc tobrīd likumsargu rīcībā esošās informācijas, persona ievietota atskurbšanai slimnīcas narkoloģijas nodaļā.

22. jūlijā VP Krāslavas iecirknis ieguva informāciju, ka mediķi jau 20. jūlija vakarā vīrietim konstatējuši smagus miesas bojājumus, bet par to uzreiz nebija informējuši policiju. 24. jūlijā 1990. gada dzimušais vīrietis, nenākot pie samaņas, slimnīcā mira.

Turpinot izmeklēšanu, policisti ieguva informācija, kas liecina, ka naktī no 19. uz 20. jūliju, netālu no vietējās izklaides vietas, starp divām jauniešu kompānijām bija izcelies konflikts.

Jaunieši, kas tobrīd, visticamāk, atradās alkoholisko dzērienu ietekmē, ilglaicīgi konfliktējuši savā starpā, līdz brīdim, kad no pirmās kompānijas uz vietas bija palicis tikai 1990.gadā dzimušais vīrietis kopā ar vēl vienu personu.

Konflikts viņu starpā turpinājās, un vēlāk pārtapis kautiņā. Skaidrojot notikuma apstākļus, tika apzināti iespējamie kautiņa dalībnieki, un aizdomās par saistību ar minēto noziedzīgo nodarījumu, aizturēti trīs cilvēki - divi nepilngadīgie jaunieši, un kāds 1995.gadā dzimis vīrietis.

Vakar ar tiesas lēmumu 1995.gadā dzimušam vīrietim piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums. Pašlaik policija turpina izmeklēšanu, kā arī papildus nopratina personas saistībā ar visām kriminālprocesā izvirzītajām versijām. Tāpat sāktajā kriminālprocesā policija vērtēs mediķu rīcību, sniedzot palīdzību cietušajam.

Veselības inspekcijas (VI) pārstāve Saiva Luste aģentūrai LETA apstiprināja, ka arī inspekcija pieprasījusi paskaidrojumus Daugavpils reģionālajai slimnīcai saistībā ar Krāslavā piekauto un vēlāk slimnīcā mirušo vīrieti.

Pēc paskaidrojumu saņemšanas inspekcija lems par tālāko rīcību, bet patlaban nevarot paredzēt, kāda tā būs.

Uz augšu