C 29.10.2020.

PČ vieglatlētikā Velvere cīnās pusfinālā un trasē dodas soļotāji

Līga Velvere.

FOTO: Latvijas Vieglatlētikas savienība / Facebook

Pasaules čempionātā vieglatlētikā Dohā sestdien startēs trīs Latvijas sportisti.

Plkst.19.15 sāksies pusfināli 800 metru distancē, šajās sacensībās piedaloties Līgai Velverei. Pasaules čempionātu tiešraidē translē Latvijas Televīzijas 7.kanāls.

Velvere piektdien priekšsacīkstēs divus apļus veica divās minūtēs un 2,93 sekundēs, pateicoties uzrādītajam rezultātam iekļūstot pusfinālā. Viņa sasniedza 18. labāko rezultātu no 41 startējušās sportistes, bet pusfinālā spēkosies 24 skrējējas.

Velvere savu šosezon labāko rezultātu - divas minūtes un 1,12 sekundes - sasniedza jūnijā, kas pirms pasaules čempionāta rangā deva 53.vietu. Viņa neizpildīja pasaules čempionāta normatīvu, taču saņēma speciālo ielūgumu.

Saldenieces personīgais rekords ir pērn augustā sasniegtās divas minūtes un 0,75 sekundes. 

Savukārt plkst.23.30 50 kilometru soļošanas sacensības uzsāks Arnis Rumbenieks un Ruslans Smolonskis. 

Sacensības smagajā distancē sāksies ap pusnakti, jo Dohā dienas laikā gaisa temperatūra ir tuvu 40 grādiem pēc Celsija, bet naktīs nedaudz pārsniedz 30 grādus.

Abi Latvijas soļotāji pasaules čempionāta normatīvu izpildīja maijā Eiropas kausa sacensībās. Rumbenieks ar trim stundām 57 minūtēm un deviņām sekundēm ir pasaulē 64. labākā rezultāta īpašnieks, bet Smolonskis ar trim stundām 58 minūtēm un 35 sekundēm ieņem 77.pozīciju.

Pasaules čempionātam pieteikti 46 soļotāji, bet 22 gadus vecais Smolonskis ir otrs jaunākais sacensību dalībnieks.

Pasaules čempionāts līdz 6.oktobrim norisināsies Kataras galvaspilsētā Dohā. Čempionāts notiks desmit dienas, sadalot medaļu komplektus 49 disciplīnās.

Latviju šajās meistarsacīkstēs pārstāvēs 12 sportisti.

Kopš 1993.gada, kad notika ceturtais pasaules čempionāts Vācijā, Latvijas izlase ir piedalījusies visos čempionātos ar vismaz deviņu sportistu līdzdalību. Piedaloties 17 Latvijas izlases sportistiem, Latvija visplašāk pasaules čempionātā tika pārstāvēta 1997.gadā, kad meistarsacīkstes notika Grieķijā. 

"Khalifa International" stadiona ietilpība ir 40 000 sēdvietu. Stadionā ir uzstādīta inovatīva un videi draudzīga gaisa dzesēšanas tehnoloģija, kas ļaus regulēt temperatūru ne tikai stadionā, bet arī skatītāju tribīnēs.

Redaktors iesaka