Pk 4.12.2020.

Tuvākajās dienās Latvijā gaidāmi mainīgi laikapstākļi

Mākoņi. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Unsplash

Tuvākajās piecās dienās Latvijā ciklonu ietekmē brīžiem plosīsies vējš un stipri līs, kā arī svārstīsies gaisa temperatūra, pēc tam anticiklons var atnest sausāku laiku, liecina jaunākās sinoptiķu prognozes.

Sestdien, 12. oktobrī, gar Latvijas ziemeļiem virzīsies ciklons. Ceturtdienas rītā veiktie skaitlisko modeļu aprēķini liecināja, ka ciklons būs spēcīgs un sestdienas rītā Latvijā izraisīs vēja pastiprināšanos brāzmās līdz 20-30 metriem sekundē.

Jaunākās prognozes sliecas par labu vājākam ciklonam un lēnākam vējam - dienvidrietumu un rietumu vēja ātrums brāzmās sestdien Latvijā, iespējams, nepārsniegs 17-22 metrus sekundē.

Tuvākajā diennaktī Latvijā ne tikai pūtīs brāzmains vējš, bet arī stipri līs. Līdz sestdienas pēcpusdienai nokrišņu daudzums sasniegs 10-30 milimetrus. Sākot no valsts ziemeļrietumiem, sestdien samazināsies mākoņu daudzums un spīdēs saule, gaisa temperatūra naktī un dienā pakāpsies līdz +11..+15 grādiem.

Svētdien tikai vietām īslaicīgi līs, mākoņi daļēji segs debesis un pūtīs mērens rietumu, dienvidrietumu vējš. Gaisa temperatūra naktī nenoslīdēs zem +7 grādiem un pēcpusdienā būs +11..+14 grādi.

Pirmdien, pūšot brāzmainam dienvidrietumu vējam, gaisa temperatūra var pakāpties virs +15 grādiem, bet jau otrdien iespējams austrumu vējš un zemāka gaisa temperatūra. Arī prognozes par nokrišņu daudzumu ir dažādas. Nedēļas otrajā pusē palielināsies varbūtība, ka anticiklons atnesīs sausāku un vēsāku laiku.