Pk 4.12.2020.

FKTK brīdina par kompāniju, kas piedāvā nelicencētus ieguldījumu pakalpojumus

Foto: FKTK preses konferencē informē par "PNB bankas" darbības apturēšanu

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) brīdina par nelicencēta ieguldījumu pakalpojumu sniedzēja "LED Capital" (Vanuatu Republika) piedāvātiem finanšu pakalpojumiem tīmekļa vietnē led-capital.com/en/, liecina FKTK informācija.

FKTK norāda, ka minētajam pakalpojumu sniedzējam nav tiesību nodarboties ar ieguldījumu pakalpojumu un ieguldījumu blakus pakalpojumu sniegšanu Latvijā.

Minētā uzņēmuma pārstāvji, veicot telefona zvanus un nosūtot elektroniskā pasta vēstules, aicina iesaistīties nelicencētos ieguldījumu pakalpojumu darījumos.

Gadījumā, ja ir nodarīti zaudējumi vai ir aizdomas par krāpšanu, FKTK aicina vērsties Valsts policijā.

Iedzīvotājiem, kuri nav profesionāļi finanšu pakalpojumu jomā, bet vēlas veikt ieguldījumus, FKTK rekomendē doties uz banku vai ieguldījumu brokeru sabiedrību, kas saņēmušas attiecīgu licenci vai darbības atļauju. Šādiem pakalpojumu sniedzējiem ir pienākums informēt par iespējamajiem riskiem un nodrošināt klienta riska profilam atbilstošu piedāvājumu.

FKTK uzrauga tikai licencētus tirgus dalībniekus, kas saņēmuši attiecīgu licenci ieguldījumu piesaistei. Tikai pie šiem ieguldījumu piesaistītājiem klientu aizsargā valsts.

Pirms sadarbības sākšanas ar kādu no ieguldījumu pakalpojumu sniedzējiem FKTK aicina iedzīvotājus pārliecināties par to tiesībām piedāvāt un sniegt ieguldījumu pakalpojumus Latvijā.

Informācija par licencētām ieguldījumu pakalpojumu sniedzējiem Latvijā ir pieejama FKTK tīmekļa vietnē.

Aktuālākās ziņas