Putins: Krievija ir gatava sadarboties ar NATO

Vladimirs Putins Sibīrijas kalnos

FOTO: ALEXEY DRUZHININ / AFP

Krievijas prezidents Vladimirs Putins otrdien, 3. decembrī, paziņojis, ka Krievija ir gatava sadarboties ar NATO, "lai kopīgi pretotos īstiem draudiem".

"Mēs esam atkārtoti pauduši gatavību kopīgi pretoties īstiem draudiem," Sočos sacīja Putins, kamēr NATO dalībvalstu līderi pulcējās uz samitu Lielbritānijā.

Kā piemērus šādiem draudiem, viņš minēja "starptautisko terorismu, vietējos bruņotos konfliktus" un risku, ka nekontrolēti varētu izplatīties masu iznīcināšanas ieroči.

Tajā pašā laikā Putins kritizēja NATO un Krievijas saspringtās attiecības. Viņš sacīja, ka, neskatoties uz Krievijas mēģinājumiem ierosināt konstruktīvu darba kārtību, kopš 2008.gada Krievijas sadarbība ar NATO ir faktiski nobloķēta.

Putins sacīja, ka NATO "rīkojusies neatbilstoši, lai neteiktu nepieklājīgi, neņemot vērā Krievijas intereses".

Kremļa saimnieks nekad nav slēpis savu nepatiku pret NATO paplašināšanos ar valstīm, kuras Krievija vēlējās redzēt savā ietekmes zonā.

Krievijas "pienākums ir uzskatīt NATO ekspansiju, tās militārās struktūras izvietošanu savu robežu tuvumā, par vienu no potenciālajiem draudiem mūsu valsts drošībai," sacīja Putins.

Viņš apgalvoja, ka NATO ir novecojusi un "bloka aizgājušo gadu stereotipiskā domāšana nevar būt efektīvs instruments, lai meklētu un pieņemtu efektīvus lēmumus modernās pasaules strauji mainīgajos apstākļos".

Vienlaikus Putins uzvēra, ka joprojām paļaujas uz interesēm par kopīgu drošību un mieru pasaulē.

Uz augšu
Back