Sv 7.03.2021.

Kredītiestādes darbiniekus tiesās par nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu

Nauda. Ilustratīvs attēls

FOTO: Pixabay

2019. gada decembra beigās Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors tiesai nodevis lietu divu Latvijas kredītiestādes darbinieku apsūdzībā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu - miljona rubļu (14 484 EUR) - legalizāciju organizētā grupā, izmantojot kredītiestādes infrastruktūru un tai pieejamos resursus, portālu "Apollo" informēja Latvijas Republikas Prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska.

Izmeklēšana minētajā krimināllietā uzsākta 2015. gada 15. decembrī un Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurori sadarbībā ar Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes darbiniekiem veikuši virkni izmeklēšanas darbības, lai tiktu atklāti un vispusīgi izmeklēti apsūdzētajām personām inkriminētie noziedzīgie nodarījumi.

Lietā pabeigta pirmstiesas izmeklēšana un tā nodota Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai

Personām izvirzītas apsūdzības par Krimināllikuma 195. panta trešajā daļā, 193. panta otrajā daļā un 193.1 panta pirmajā daļā paredzēto noziegumu izdarīšanu - par noziedzīgu līdzekļu legalizēšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nolaupīšanu, iznīcināšanu, bojāšanu vai nelikumīgu izmantošanu un par tādu datu iegūšanu vai izplatīšanu, kas dod iespēju nelikumīgi izmantot finanšu instrumentu vai maksāšanas līdzekli.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.