Rinkēvičs Ukrainai izsaka līdzjūtību par Irānā nogāzušos lidmašīnu

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs

FOTO: Zane Bitere/LETA

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV), sazinoties ar Ukrainas ārlietu ministri Vadimu Pristaiko, telefonsarunā izteicis līdzjūtību saistībā ar šodien notikušo Ukrainas aviokompānijas lidmašīnas katastrofu Teherānā, Irānā.

Katastrofā dzīvību zaudējuši 176 septiņu valstu pilsoņi. Abi ministri bija vienisprātis, ka šīs traģiskās aviokatastrofas cēloņi ir caurskatāmi jāizmeklē neatkarīgiem starptautiskiem ekspertiem.

Kā ziņots, Irānā netālu no Teherānas Imama Homeini starptautiskās lidostas trešdien nogāzusies Ukrainas pasažieru lidmašīna ar vairāk nekā 170 cilvēkiem, un atbilstoši provizoriskajai informācijai neviens no aviolainerī esošajiem cilvēkiem nav izdzīvojis.

Avarējusi aviokompānijas "Ukraine International Airlines" lidmašīna "Boeing 737", kas bijusi ceļā uz Kijevu, vēsta plašsaziņas līdzekļi, atsaucoties uz amatpersonu teikto.

Pēc provizoriskām ziņām, visi pasažieri un apkalpes locekļi gājuši bojā, pavēstīja Irānas Sarkanā Pusmēness organizācija.

Arī Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis apliecināja, ka, pēc provizoriskām ziņām, aviokatastrofā izdzīvojušo nav.

Ukrainas vēstniecība Irānā paziņojusi, ka, pēc provizoriskām ziņām, lidmašīna nogāzusies dzinēja tehnisko problēmu dēļ. Tās paziņojumā arī teikts, ka, pēc "Ukraine International Airlines" sniegtās informācijas, uz reisu pārdotas 168 biļetes, un tiek mēģināts noskaidrot, cik cilvēku uz lidojumu ieradušies.

Pasažieri bijuši dažādu valstu pilsoņi, bet visi deviņi apkalpes locekļi bijuši Ukrainas pilsoņi.

Pēc Ukrainas ārlietu ministra Vadima Pristaiko tviterī sniegtās informācijas, lidmašīnā atradušies 176 cilvēki - 82 Irānas, 63 Kanādas, 11 Ukrainas, 10 Zviedrijas, četri Afganistānas, trīs Lielbritānijas un trīs Vācijas pilsoņi. Iepriekš vairāki avoti minējuši nedaudz atšķirīgu cilvēku skaitu, kas atradies aviolainerī - no 170 līdz 180.

Ukrainas ziņu aģentūra "Ukrinform" vēsta, ka lidmašīnu pēc avārijas pārņēmušas liesmas. Irānas aģentūra IRNA, atsaucoties uz lidostas pārstāvi, vēsta, ka lainerim pēc pacelšanās aizdedzies dzinējs.

Lidsabiedrība "Ukraine International Airlines" paziņojusi, ka lidmašīna bijusi ražota 2016.gadā, un aviokompānija to saņēmusi tieši no rūpnīcas. Pēdējā tehniskā apskate lainerim veikta pirmdien.

Nav skaidrs, vai incidents ir saistīts ar pašreizējo ASV un Irānas konfrontāciju, norāda BBC.

Ukrainas lidmašīnas avārija notikusi dažas stundas pēc tam, kad Irāna veica ballistisko raķešu triecienu divām bāzēm Irākā, kur izvietoti ASV karavīri, šādi atbildot uz Irānas ģenerāļa Kasema Soleimani nogalināšanu ASV gaisa spēku triecienā piektdien Irākā pie Bagdādes starptautiskās lidostas.