Kriminālvajāšanai nodod lietu par amfetamīna ražošanu Salaspilī

Atsavinātās narkotikas. Ilustratīvs foto.

FOTO: Valsts policija

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes darbinieki šā gada 10. janvārī pabeidza un nosūtīja kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu un glabāšanu lielos apmēros ar nolūku tās realizēt. Par minēto noziegumu tika aizturēta viena persona, kurai piederēja amfetamīna laboratorija, portālu "Apollo" informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Līna Kaļķe.

Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes amatpersonas, kuras specializējas narkotisko, psihotropo vielu un to prekursoru nelegālās aprites apkarošanā, 2018. gadā Salaspilī vecu noliktavu telpās atklāja amfetamīna laboratoriju.

Tajā amfetamīnu ražoja 1954. gadā dzimis iepriekš nesodīts vīrietis, kuram agrāk piederēja legāls ķīmisko vielu izplatīšanas uzņēmums. 

Izmeklēšanā noskaidrots, ka minētā persona bija realizējusi prekursorus - vielas, kuras var izmantot narkotisko vai psihotropo vielu nelegālai izgatavošanai - personām, kuras 2017. gada novembrī tika aizturētas par metadona izgatavošanu divās laboratorijās Allažu un Taurupes pagastos.

Likumsargi veica kratīšanas, kurās tika atrasti un izņemti vairāk nekā divi kilogrami amfetamīna, 25 grami pulverveida vielas, kas satur 1-fenil-2-propanonu, 1162 grami 1-fenil-2-propanona (pazīstams kā BMK jeb amfetamīna prekursors), 9865 grami APAAN jeb amfetamīna prekursora. Tāpat tika izņemts liels apjoms citu ķīmisko vielu, kas ir prekursori narkotisko vielu izgatavošanai - aptuveni 218 kilogrami sērskābes, 118 kilogrami sālsskābes, 41 kilogrami kālija permanganāta, 22 kilogrami toluola un 35 kilogrami acetona.

Iegūstot pietiekošu pierādījumu kopumu un veicot visas nepieciešamās izmeklēšanas darbības, šī gada 10. janvārī tika pieņemts lēmums procesu nosūtīt kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Kriminālprocess tika ierosināts pēc Krimināllikuma 253.1 panta trešās daļas un 255. panta - par narkotisko un psihotropo vielu un to neatļautai izgatavošanai paredzētu iekārtu un vielu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu realizācijas nolūkā un neatļautu realizēšanu. Par šādām darbībām var sodīt ar brīvības atņemšanu no pieciem līdz 15 gadiem.

Vīrietim piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Uz augšu