Merzļikinam uzvara un piektā "sausā" spēle astoņos mačos

Elvis Merzļikins
Elvis Merzļikins Foto: AP/Scanpix

Latvijas hokeja izlases vārtsargs Elvis Merzļikins piektdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē nosargāja savu "cietoksni" neieņemtu, kaldinādams savas komandas Kolumbusas "Blue Jackets" panākumu.

"Blue Jackets" mājās ar 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) uzvarēja līgas vājāko komandu Detroitas "Red Wings".

Merzļikins savas komandas vārtos aizvadīja visu spēli un noķēra visus 16 metienus. Latvietim šī bija jau piektā "sausā" spēle pēdējos astoņos mačos. Šādu sniegumu pirms tam iespējuši tikai pieci vārtsargi.

Ar šādu sniegumu Merzļikins tika atzīts par spēles trešo zvaigzni.

Spēles rezultāts tika atklāts vien otrā perioda piektajā minūtē, precīzi metot vienam no šīs sezonas rezultatīvākajiem aizsargiem Zekam Verenskim. Otros un arī pēdējos šī dueļa vārtus guva Būns Dženers, kura mestā ripa minūti līdz mača beigām lidoja jau tukšos vārtos.

Šo spēli no rezervistu soliņa vēroja Matīss Kivlenieks.

Kolumbusas komanda pēdējās 14 spēlēs ar Merzļikinu vārtos, izcīnījusi 12 panākumus, kas ļāvis krietni uzlabot situāciju turnīra tabulā. "Blue Jackets" pašlaik atrodas "play-off" zonā.

Nākamā spēlē "Blue Jackets" paredzēta sestdien pret Kolorādo "Avalanche", un pastāv liela iespēja, ka pie spēles laika varētu tikt Kivlenieks.

"Blue Jackets" ar 69 punktiem 55 spēlēs Austrumu konferencē pakāpusies uz piekto pozīciju.