O 19.01.2021.

NMPD dispečerēm konstatēta inficēšanās ar Covid-19

NMPD direktore Liene Cipule.

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Covid-19 konstatēts Neatliekamās medicīnas palīdzības dienesta (NMPD) dispečerēm, kas strādā Operatīvajā vadības centrā, otrdienas, 31. marta, vakarā vēsta LTV raidījums "Panorāma".

Divas dispečeres darbā ieradušās slimas ar temperatūru. Vēlāk ņemtās analīzes uzrādīja, ka viņas ir Covid-19 pozitīvas.

"Panorāma" sazinājās ar NMPD vadītāju Lieni Cipuli, lai noskaidrotu situāciju NMPD.

"Vēl nezinām, kas ir bijis pirmais darbinieks, kurš ieradās jau inficēts, bet sakarā ar noteikto mediķu pārbaudi uz Covid-19, mēs esam atklājuši, ka tie ir 11 Operatīvās vadības centra darbinieki," pastāstīja Cipule. "Šodien mēs vēl testējam darbiniekus, kuri neatrodas Rīgā."

Cipule noliedz izskanējušo versiju par kolēģes pavadīšanu pensijā, ka tas ir bijis par pamatu infekcijas izplatībai. "Jāsaka, ka laikā, kad notika šīs darbinieces pavadīšana, mums nebija nojausma, ka mūsu vidū varētu būt kāds slimnieks."

Cipule norādīja, ka saslimšanas gadījumi esot ļoti viegli, bet, protams, ka darbinieki ir devušies karantīnā.

CIpule arī norādīja, ka "vēl nevienam no mediķiem, kas ir Covid-19 brigādē, nav uzrādījušies pozitīvi rezultāti uz koronavīrusu".

Jau ziņots, ka ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 inficējušies jau vismaz 26 medicīnas darbinieki.

Covid-19 pēdējā diennaktī apstiprināts vēl 22 cilvēkiem, līdz ar to kopumā ar to valstī saslimuši 398 cilvēki. Patlaban ārstniecības iestādē ir stacionēti 27 Covid-19 pacienti, no viņiem 24 ir ar vidēju slimības gaitu, bet trīs - ar smagu. 

Perevoščikovs 25.marta preses konferencē paziņoja, ka epidemiologiem vairs neizdodas iegūt informāciju par vairāku Covid-19 slimnieku inficēšanās gaitu, līdz ar to uzskatāms, ka Latvijā ir sākusies Covid-19 transmisija sabiedrībā.

Jau ziņots, ka no 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Aktuālākās ziņas