Francijas slimnīcās un pansionātos no Covid-19 kopumā miruši 5397 cilvēki

Covid-19. Ilustratīvs foto.

FOTO: JUSTIN LANE / EPA

Francija ceturtdien, 2. aprīlī, paziņojusi, ka pēdējo 24 stundu laikā slimnīcās miris 471 ar Covid-19 inficētais pacients, un tādējādi oficiālais mirušo skaits sasniedzis 4503 cilvēkus.

Francija oficiālajā statistikā iekļauj tikai tos Covid-19 pacientus, kas miruši slimnīcās, un šie dati neatspoguļo nāves gadījumus, kas reģistrēti veco ļaužu aprūpes namos.

Tomēr veselības aprūpes ģenerāldirektors Žiroms Salamons žurnālistiem pirmo reizi pavēstīja, ka saskaņā ar sākotnējām aplēsēm veco ļaužu aprūpes namos kopš epidēmijas sākuma miruši 884 cilvēki.

Tādējādi, ja abus šos skaitļus summē, kopējais upuru skaits, ko Francijā prasījis jaunais koronavīruss, ir vismaz 5387.

Ceturtdien slimnīcās reģistrēto nāves gadījumu skaits ir nedaudz sarucis salīdzinājumā ar trešdienu, kad tika reģistrēti 509 nāves gadījumi, kas bija līdz šim visaugstākais diennakts laikā Francijā reģistrēto mirušo Covid-19 pacientu skaits.

Salamons piebilda, ka Francijas slimnīcā šobrīd atrodas aptuveni 26 000 saslimušo ar Covid-19, no kuriem 6399 ievietoti intensīvās aprūpes nodaļās, kas ir par 382 vairāk nekā dienu iepriekš. Tomēr arī šo pacientu skaita pieauguma temps šīs nedēļas laikā ir krities.

Uz augšu