C 13.05.2021.

Pārsniedz ātrumu un brauc dzērumā. Policija Alūksnē divas reizes vienā dienā sodījusi kādu vīrieti

Valsts policija.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Valsts policija (VP) 21.aprīlī kādam šoferim Vidzemē divas reizes noformējusi administratīvā pārkāpuma protokolu par braukšanas ātruma pārsniegšanu, aģentūru LETA informēja VP Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

Turklāt otrā reizē vīrietis ne tikai pārkāpis ātrumu, bet uz skumjām par strīdu ar draudzeni pie stūres sēdies vairāk nekā divu promiļu reibumā.

VP Vidzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas, veicot ikdienas satiksmes uzraudzību, ap plkst.15 fiksēja atļautā braukšanas ātruma pārkāpumu, kur 1997.gadā dzimis vīrietis vadīja BMW markas automašīnu ar ātrumu 99 kilometri stundā (km/h), vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir līdz 50 km/h.

Pēc Vaskānes teiktā, vadītājs paskaidroja, ka "nedaudz uzspiedis gāzes pedāli, bet nav vēlējies tīši pārkāpt atļauto braukšanas ātrumu". Par pārkāpumu noformēts administratīvā pārkāpuma protokols, kur piemērots administratīvais sods, proti, naudas sods 300 eiro apmērā. Jāpiemin, ka vīrietis par līdzīgiem pārkāpumiem bija nonācis policijas redzeslokā jau iepriekš, piebilda policijas pārstāve.

Šīs pašas dienas vakarpusē, īsi pirms plkst.18 tika saņemta informācija, ka no Gulbenes virzienā uz Alūksni, iespējams, alkoholisko dzērienu ietekmē, agresīvi pārvietojas kāds BMW transportlīdzeklis, kuram bija zināma valsts reģistrācijas numura zīme. VP Vidzemes reģiona pārvaldes norīkojums, kas konkrētā transportlīdzekļa vadītājam jau dienā noformēja administratīvā pārkāpuma protokolu, devās pa autoceļu Litene - Gulbene, nolūkā pārbaudīt saņemto informāciju, sacīja Vaskāne. 

Mirkli vēlāk uz autoceļa Litene - Alūksne šis BMW markas transportlīdzekļa vadītājs tika apturēts par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu. Jaunietis vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir līdz 90 km/h, pārvietojās ar 147 km/h lielu braukšanas ātrumu. Pārbaudot vadītāju, konstatēts, ka 1997.gadā dzimušais vīrietis, pie transportlīdzekļa stūres sēdies alkoholisko dzērienu ietekmē. Vīrieša izelpā konstatēja 2,17 promiļu lielu reibumu.

Jautāts, kādēļ atkal pārsniedzis braukšanas ātrumu un vēl pie tam alkohola reibumā, jaunietis atzina, ka sastrīdējies ar draudzeni, tādēļ nedaudz iedzēris, bet arī šajā gadījumā nav vēlējies pārkāpt atļauto braukšanas ātrumu, piebilda Vaskāne.

Valsts policijas aicina visus autovadītājus būt atbildīgiem pret savu un apkārtējo cilvēku veselību un dzīvību. Nesēsties pie stūres, ja lietoti alkoholiskie dzērieni. Alkohola lietošana un braukšana nav savienojamas lietas, atgādināja policijas pārstāve.