T 2.12.2020.

Pakistānas aviokatastrofā gājusi bojā slavena topmodele

 23. maijā Pakistānas dienvidu pilsētas Karāči dzīvojamā rajonā notika pasažieru lidmašīnas "Airbus A320" katastrofa, kurā gāja bojā 97 cilvēki, bet divi izdzīvoja. Starp bojāgājušajiem ir arī slavena topmodele Zara Abida.

Kad tika izziņots, ka divi cilvēki atrasti dzīvi, Zaras ģimene līdz pēdējam cerēja, ka tiks nosaukts modeles vārds, taču tas nenotika. 

Lai gan nav oficiāli apstiprinātu ziņojumu, vai viņa patiešām ir mirusi, publiskotais pasažieru saraksts pierāda, ka viņa bija lidmašīnā. Taču viņas vārds nav norādīts starp izdzīvojušajiem. 

"Modes industrija ir zaudējusi Zaru Abidu lidmašīnas avārijā," viena no pirmajām par traģisko negadījumu ziņoja dizainere Kadija Šaha. 

Pēdējoreiz Zaras brālis presei pirms izdzīvojušo vārdu publiskošanas teica, ka atrodas slimnīcā, gaidot kādus jaunumus par māsas likteni. 

Kā ziņo kāds modeles draugs, Zara bija devusies uz tēvoča bērēm, bet ar reisu atgriezās mājās. 

Sociālajos tīklos daudzas pakistāņu slavenības velta Zaras ģimenei līdzjūtības pilnus vārdus, rakstot, ka viņa bija "brīnišķīga un strādīga" sieviete. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mehwish Hayat (@mehwishhayatofficial) on

Zīmīgi, bet pēdējā Zaras fotogrāfija sociālajos tīklos ir uzņemta lidmašīnā. Savā pēdējā ierakstā Abida rakstīja: "Lidot augstu ir labi..."

Portāls "Apollo" jau ziņoja, ka Sindas provinces Veselības ministrijas paziņojumā teikts, ka visi bojāgājušo pasažieru un apkalpes locekļu līķi ir atrasti katastrofas vietā pie pilsētas lidostas. Glābšanas operācija tika pabeigta sestdienas rītā.

Aviokompānijas "Pakistan International Airlines" lidmašīna bija ceļā no Pakistānas pilsētas Lahoras un tai bija jānolaižas Džinnas starptautiskajā lidostā Karāči.

"Pakistan International Airlines" pārstāvis sacīja, ka lidmašīnā atradās 91 pasažieris un septiņi apkalpes locekļi. Aviācijas pārvalde gan ziņoja, ka lidmašīnā bijuši astoņi apkalpes locekļi.  

Nacionālajā televīzijā pārraidītajos attēlos bija redzami biezi melnu dūmu mākoņi no lidmašīnas avārijas vietas dzīvojamā rajonā.

Lidmašīna nogāžoties uzsprāga, ievainojot un nogalinot arī vairākus cilvēkus uz zemes, kuru skaits nav zināms.

Pēc aculiecinieku teiktā, lidmašīna mēģinājusi divas vai trīs reizes nolaisties, pirms nogāzusies nabadzīgā un blīvi apdzīvotā rajonā līdzās lidostai. Kā pavēstīja kāds vietējais iedzīvotājs, viņš redzēja, ka lidmašīna veikusi loku vismaz trīs reizes un tad nogāzusies uz vairākām mājām.

Katastrofa notikusi tikai dažas dienas pēc tam, kad Pakistāna atļāva atsākt komerclidojumus, kas bija pārtraukti sakarā ar ierobežojumiem koronavīrusa pandēmijas dēļ.

Pakistānas iekšlietu ministrs paziņoja, ka lidmašīnai radušās tehniskas grūtības un pilots ziņojis par avārijas situāciju pēc tam, kad lidmašīna zaudējusi vienu dzinēju.

Redaktors iesaka