Pk 26.02.2021.

"ReTV": "Mārsnēnu" vadītāja apsūdz NMPD epidemioloģisko drošības pasākumu neievērošanā

Ilustratīvs attēls

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Sociālais aprūpes centrs "Mārsnēni" apsūdz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (NMPD) par to, ka tas nav ievērojis epidēmijas laikā noteiktos drošības pasākumus, pirmdien vēsta "ReTV" raidījums "Latvijas ziņas". 

Centra vadītāja Evija Jēkabsone raidījumam norāda, ka 25. maijā nosūtījusi vēstuli veselības ministrei Ilzei Viņķelei (A/Par!) un Veselības inspekcijai, kurā norāda: "Brigāde, kura veica testēšanu, neveica atbilstošus drošības pasākumus, t.i., nemainīja vienreizlietojamos cimdus un netika veikta roku (cimdu) dezinfekcija."

Kā arī šajā vēstulē norādīts: "Pirmie elpceļu infekcijas saslimšanas gadījumi SAC tika konstatēti 15.05.20., kur NMPD klientus atteicās stacionēt."

Veselības inspekcija "ReTV" Ziņu dienestam norādīja, ka ir veikta pārbaude par NMPD darbu; pārkāpumi nav konstatēti.

Savukārt NMPD kategoriski noraida "Mārsnēnu" vadītājas pausto.

NMPD Vidzemes reģionālā centra vadītājs Voldemārs Kokarevičs sacīja, ka aprūpes centra vadība, viņaprāt, noveļ vainu uz citiem. Tāpat Kokarevičs saka, ka NMPD devies uz pansionātu pilnā ekipējumā un ka cimdi un rokas tika dezinficētas. NMPD Vidzemes reģionālajā centrā norāda – komunikācija ar minēto centru bijusi ļoti slikta.

"ReTV" rīcībā nonākuši vairāki iesniegumi, kuros minēts, tas, ka NMPD brigāde neesot mainījusi cimdus un nelietojusi roku dezinfekcijas līdzekli. Šādus paziņojumus veikuši vairāki cilvēki. Tāpat tiek minēti arī dažādi datumi, kuros veikti šie pārkāpumi.

Portāls "Apollo" jau ziņoja, ka kopumā SAC inficējušies 47 cilvēki, no kuriem astoņi ir darbinieki, bet 39 - iemītnieki. Divi pacienti ir miruši.

Tiek pieļauts, ka Covid-19 uzliesmojums radies, kad kādam "Cēsu klīnikas" pacientam sākotnēji uzrādījās negatīvs koronavīrusa tests. 

Pacients tajā brīdī bijis Covid-19 inkubācijas periodā jeb laikā, kad vīruss vēl tikai nostiprinās ķermenī. Inkubācijas perioda vidējais ilgums Covid-19 gadījumā parasti ir aptuveni piecas dienas, bet atsevišķos gadījumos tas var ilgt pat divas nedēļas.

Aktuālākās ziņas