P, 15.08.2022.

PVD "Facebook" atklājis nelegālu svaigas gaļas tirgotāju

LETA
PVD "Facebook" atklājis nelegālu svaigas gaļas tirgotāju
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 3
Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto Foto: Ieva Leiniša/LETA

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) sociālo tīklu vietnē "Facebook" atradis nelegālu svaigas gaļas sadales vietu, kas darbojusies Bauskas novada Jauncodē, kā arī pieķēris uzņēmumu "Bauskas skārnis" nelegālā svaigas gaļas tirdzniecībā, aģentūru LETA informēja PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.

Viņa norādīja, ka jau kādu laiku PVD uzmanību vietnē "Facebook" piesaistīja vairāki sludinājumi, kuros sociālā medija lietotāji tika aicināti iegādāties svaigu cūkgaļu, kas iegūta no piemājas saimniecībā turētām, ar dārza labumiem barotām cūkām.

Pētot sludinājumus un tiem pievienotos komentārus, PVD radās aizdomas, ka visticamāk cūkgaļa nav iegūta nelielā piemājas saimniecībā, kā vēstīts sludinājumos, turklāt gaļas izplatīšana notiek nelegāli.

Lai aizdomas pārbaudītu, PVD atsaucās sludinājumam un devās veikt kontrolpirkumu, atklājot, ka cūkgaļu izplata "Bauskas skārnis" - uzņēmums, kas nav reģistrējies PVD, tātad ar gaļas tirdzniecību nodarbojas nelegāli.

Pēc Meisteres sacītā, noskaidrojās, ka cūkgaļa nav iegūta piemājas saimniecībā, kā solīts sludinājumā, bet gan lielā daudzumā iepirkta kautuvē un tālāk sadalīta nelegālā gaļas sadales vietā Jauncodē.

Transporta līdzeklī, ar kuru, neievērojot nekādas higiēnas prasības un temperatūras režīmu, tika pārvadāta svaigā gaļa, konstatēti 672 kilogramu cūkgaļas un vairāk nekā 50 kilogramu nezināmas izcelsmes putnu gaļas. Gaļas liemeņi atradās uz transporta līdzekļa grīdas, bet gaļas subprodukti - ievīstīti melnos plastmasas maisos, kas nav paredzēti saskarei ar pārtiku, ievietoti netīrās kastēs.

Arī pārbaudē gaļas sadales vietā Jauncodē konstatēti rupji higiēnas prasību pārkāpumi, kuru rezultātā pārtika var tikt piesārņota un būt bīstama patērētāju veselībai, stāstīja PVD pārstāve.

Par konstatētajiem pārkāpumiem pret uzņēmumu uzsākta administratīvā lietvedība.

PVD aicina patērētājus, iegādājoties pārtikas produktus internetā, pārliecināties, ka produktu izplatītājs ir reģistrēts PVD un līdz ar to ir dienesta uzraudzībā. Iegādājoties pārtikas produktus, it īpaši dzīvnieku izcelsmes produktus - gaļu, zivis un olas, no nelegāliem tirgoņiem, tiek apdraudēta patērētāju veselība. Tāpat aicinām pievērst uzmanību, kādos apstākļos produkts ir atvests uz norunāto tikšanās vietu un vai tas ir marķēts. Šaubu gadījumā iesakām preci neiegādāties.

Savukārt uzņēmumiem, kuri nodarbojas ar pārtikas produktu tirdzniecību internetā, vienalga, vai tie šos produktus ražo, vai nodarbojas ar izplatīšanu, PVD atgādina, ka, iesaistoties pārtikas apritē, ir obligāti jāreģistrējas PVD.

Tāpat PVD aicina uzņēmumus, publicējot sludinājumus internetā, norādīt arī PVD reģistrācijas numuru, lai patērētāji var pārliecināties, ka pārdevējs ir reģistrēts dienestā, tātad - drošs.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Bauskas skārnis" reģistrēts 2017.gada februārī, un tā pamatkapitāls ir 2799 eiro. Kompānijas vienīgā īpašniece ir Inese Jakubone. Finanšu dati par 2019.un 2018.gadu nav publicēti. Uzņēmumam Bauskā ir veikals "Skarnis".

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu