Daugavpilī, iespējams, pēc zibens spēriena divstāvu mājā izcēlies plašs ugunsgrēks

Zibens negaisa laikā.

FOTO: GATIS DIEZIŅŠ / LETA

Daugavpilī vakar, iespējams, pēc zibens spēriena 100 kvadrātmetru platībā degusi divstāvu dzīvojamā māja, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Vakar ap plkst.23.10 ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Daugavpili, kur pēc sākotnējās informācijas, zibens bija iespēris divstāvu dzīvojamā mājā.

Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg mājas jumts 100 kvadrātmetru platībā. Notikuma vietā strādāja 13 glābēji.

Pirms VUGD ierašanās evakuējās pieci cilvēki. Pēc vairākām stundām ugunsgrēks tika likvidēts.

Latgalē aizvadītajā diennaktī bijuši vēl vairāki ugunsgrēki. Tā ceturtdienas vakarā saņemts izsaukums uz Daugavpils novada Medumu pagastu, kur dega vienstāva saimniecības ēka 60 kvadrātmetru platībā.

Naktī vienstāva dzīvojamā māja 60 kvadrātmetru platībā degusi arī Daugavpilī 18.novembra ielā.

Tāpat naktī saņemts izsaukums uz Balvu novada Kubulu pagastu, kur deg dzīvojamā māja 100 kvadrātmetru platībā. Patlaban notikuma vietā turpinās dzēšanas darbi.

Savukārt piektdienas rītā saņemts izsaukums uz Vārkavas novada Vārkavas pagastu, kur dega saimniecības ēka 49 kvadrātmetru platībā.

VUGD arī vakar saņēma izsaukumu Liepājā, kur piecstāvu dzīvojamā mājā kaimiņi dzirdēja, ka vienā no dzīvokļiem tiek saukts pēc palīdzības. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka dzīvoklī ir neliels piedūmojums un bez uzraudzības uz ieslēgtas plīts piededzis ēdiens.

Ugunsdzēsēji no dzīvokļa izglāba cilvēku, kuru nodeva mediķiem. Dzīvoklī nebija ierīkots dūmu detektors.

Aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 58 izsaukumus - 20 uz ugunsgrēku dzēšanu, 23 uz glābšanas darbiem, bet 15 izsaukumi bija maldinājumi.