C 6.05.2021.

Viņķele: Pagaidām plānots septembrī atsākt skolas gaitas klātienē

Klase. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Zane Bitere/LETA

Covid-19 uzliesmojums aizvadītajā nedēļā pagaidām neliek mainīt plānus, ka septembrī mācības izglītības iestādēs atsāksies klātienē, LTV "Rīta panorāmā" pastāstīja veselības ministre Ilze Viņķele.

Viņķele norādīja, ka situācija var būt mainīga, straujš saslimstības pieaugums varētu likt pārskatīt plānus, bet "pagaidām esam cerību pilni, ka bērni varēs iet skolā septembrī".

Arī 29. augustā plānotās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas, ja situācija būs tāda kā šobrīd, notiks bez izmaiņām, atzina ministre.

Viņa skaidroja, ka valdība vērtē situāciju un nosaka ierobežojumus, ņemot vērā epidemiologu atklāto, "ja ir uzliesmojumi, mēs lūkojamies, kā tas ir noticis, nevis piegriežam skrūves pa visu laukumu".  

Aizvadītajā nedēļā reģistrētie uzliesmojumi liecina, ka Covid-19 diemžēl tepat vien ir, un "tā mēs līdz vakcīnas pieejamībai arī rīkosimies - mazinām ierobežojumus, skatāmies, kādi rezultāti, - ja ir nepieciešams, tad atkal pastiprinās ierobežojumus, bet tieši tik daudz, cik nepieciešams", skaidroja Viņķele.

Ministre skaidroja, ka aizvadītajā nedēļā atklātie saslimšanas gadījumi ir saistīti ar sabiedriskās  ēdināšanas vietu apmeklējumi – divi gadījumi Rīgā un viens gadījums Liepājā, tieši tāpēc arī pastiprināti ierobežojumi šajā nozarē.

Viņķele arī skaidroja, ka saīsināt restorānu un kafejnīcu darba laiku naktī līdz pusnaktij, nevis līdz plkst. 2, nolemts, jo epidemiologu izmeklēšanas liecināja, ka tieši pēc pusnakts cilvēki sāk pārvietoties no vienas izklaides vietas uz citu.  

Viņķele arī aicināja izmantot lietotni "Apturi Covid" un arī izmantot iespēju veikt valsts apmaksātos Covid-19 testus.