S 24.10.2020.

Kā Covid-19 ir ietekmējis 1. septembra iepirkumu grozus?

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Unsplash

Kā liecina "Maxima Latvija" veiktās aptaujas dati, Covid-19 ir būtiski ietekmējis gatavošanos jaunajam mācību gadam. Viena piektdaļa jeb 20% aptaujāto steidz iegādāties viedierīces un datorus gadījumam, ja vīrusa izplatības uzliesmojuma dēļ mācības būs jāturpina attālināti.

Šī gada gatavošanās jaunajam mācību gadam ir nedaudz neierastāka nekā iepriekš. Ar bažām domājot par vīrusa atkārtotu izplatību, 19% respondentu šogad plāno biežāk bērniem dot ēdienu līdz uz skolu, lai ietaupītu ģimenes budžetu un izvairītos no drūzmēšanās ēdnīcā. Tāpat viena piektdaļa respondentu atzīst, ka, rūpējoties par savu bērnu drošību, plāno izvairīties no sabiedriskā transporta lietošanas un bērnus uz skolu nogādās paši. Pēc epidemiologu rekomendācijām, 21% aptaujāto vecāku lielāku uzmanību jāpievērš āra apģērba iegādei, lai rudenī laikā ārpus mācību stundām vairāk laika pavadītu brīvā dabā.

Pandēmija ir veikusi izmaiņas arī 1.septembra svētku svinēšanas paradumos. Lai arī vairāk nekā 90% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka šo dienu atzīmēs kā svētku dienu, šogad lielākai daļai tas būs mājās, ģimenes lokā, izvairoties no sabiedrisku vietu vai pasākumu apmeklēšanas.

"Šis gads mums ir bijis izaicinājumu pilns un 1. septembri gaidām ar īpašām sajūtām, lai visi kopā atkal tiktos klātienē, taču ievērojot īpašu piesardzību. Sniedzot atbalstu mūsu klientiem, jau augusta sākumā papildinājām mūsu preču klāstu ar skolai un bērnudārzam nepieciešamām precēm, lai vecākiem vienkopus būtu iespēja iegādāties visu nepieciešamo bērnu sagatavošanai jaunajam mācību gadam un nebūtu jāuztraucas par drūzmēšanos vairākos veikalos," stāsta SIA "Maxima Latvija" iepirkuma departamenta direktors Edvīns Lakstīgala.

Aptaujas dati liecina, ka iecienītākie ziedi, kas pirmajā skolas dienā tiek pasniegti skolotājai, ir dažādu ziedu pušķi. Tos pasniegt šogad plāno teju trešdaļa aptaujāto. Lai arī gladiolas ir ziedi, kas lielākai daļai asociējas ar 1.septembri, tos šogad plāno pasniegt 24% aptaujāto. Iedzīvotāji iecienījuši arī asteres (17%) un rozes (8%).

Aptauja par svētku svinēšanas paradumiem norisinājās "Maxima Latvija" mājas lapā laika posmā no 20. līdz 27. augustam un tajā piedalījās 607 respondenti.

Seko mums arī Instagram un uzzini visu pirmais!