O 20.10.2020.

Par 8,2 miljoniem eiro šovasar pārbūvētajā Jēkabpils 2. vidusskolā nokritis griestu apmetums

Jēkabpils 2. vidusskola

FOTO: Ekrānuzņēmums no "Google Maps"

Šodien, 3. septembrī, vienā no Jēkabpils 2.vidusskolas telpām nokritis griestu ugunsdrošais apmetums, informēja pilsētas pašvaldībā.

Apmetums aptuveni viena kvadrātmetra platībā nokritis skolā, kuras pārbūve pabeigta šovasar, un tā izmaksāja 8,2 miljonus eiro. Cilvēki notikušajā nav cietuši.

Būvnieks - SIA "Jēkabpils PMK" - vērtē radušos situāciju un novērš bojājumus, kā arī vienlaicīgi sācis pārbaudi visās pārējās skolas telpās. Uzsāktā pārbaude tiks pabeigta šodien, un pēc tās pašvaldība sola informēt par rezultātiem.

Pašlaik mācību process Jēkabpils 2. vidusskolā nav traucēts un turpinās kā ierasts.

Pašvaldība informēja, ka Jēkabpils 2.vidusskolā pēc šodien notikušā negadījuma, kad vienā telpā nokrita griestu ugunsdrošais apmetums aptuveni viena kvadrātmetra platībā, būvnieks SIA "Jēkabpils PMK" un būvuzraugs SIA "Firma L4" veica pārbaudi visās pārējās skolas telpās. Speciālisti rūpīgi apsekoja un pārbaudīja gan skolas jauno korpusu, gan veco korpusu, visas mācību telpas un koridorus.

Pēc veiktās pārbaudes secināts, ka problēma ir bijusi lokāla, tikai vienā telpā. Būvnieks izvērtēs un meklēs iemeslu, kādēļ šāda problēma radās. Piektdien skolā mācību process notiks kā ierasts.

Jau ziņots, ka būvdarbi objektā ilga pusotru gadu, un skola piedzīvojusi redzamas pārmaiņas - pārbūvēti visi skolas korpusi, fasāde ieguvusi košas krāsas, labiekārtota teritorija un stāvlaukums pie skolas. Skolai ir izbūvēti jauni iekšējie inženiertīkli - apkures sistēma, kanalizācija un ūdensvads, izbūvēta ventilācijas sistēma ar rekuperāciju.

Izremontētas arī visas skolas telpas, izveidoti četri jauni matemātikas kabineti, blakus vecajam korpusam izbūvētajā piebūvē izvietota skolēnu garderobe. Lai nodrošinātu vides pieejamību, izbūvēti pandusi, pacēlājs un lifts gan jaunajā, gan vecajā ēkas korpusā.

Objektā būvdarbus veica ģenerāluzņēmējs "Jēkabpils PMK", būvuzraudzību nodrošināja SIA "Firma L4", bet autoruzraudzību SIA "Acitektura".

Jēkabpils 2.vidusskolas pārbūves kopējās izmaksas, kas ietver būvprojekta izstrādes, autoruzraudzības, būvuzraudzības un būvdarbu izmaksas, ir 8 270 289 eiro.

Skolas pārbūve notika, pašvaldībai īstenojot projektu "Jēkabpils vispārējās izglītības iestāžu mācību vides un infrastruktūras uzlabošana". Projekta kopējās izmaksas ir 24 470 096 eiro, no kurām 6 000 000 eiro ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums.

Projekts noslēgsies 2021.gada decembrī, un tajā tiks pārbūvēta arī Jēkabpils valsts ģimnāzijas ēka. Projekta rezultāts būs divas pilnībā modernizētas vispārējas izglītības iestādes.