T 21.10.2020.

Čehijā jauno Covid-19 gadījumu skaits sasniedz rekordlīmeni

Covid-19 analīzes. Ilustratīvs attēls

FOTO: Reuters/ScanPix

Čehijā ceturtdien, 17. septembrī, reģistrēti 3130 jauni inficēšanās gadījumi ar Covid-19 vīrusu, kas valstī ir rekordaugsts rādītājs kopš epidēmijas sākuma, piektdien pavēstīja Veselības ministrija. 

24 stundu laikā reģistrēto inficēšanās gadījumu skaits ir salīdzināms ar to, kāds tas bija visā marta mēnesī.

Ceturtdiena bija jau trešā diena pēc kārtas, kad jauno inficēšanās gadījumu skaits sasniedz rekordlīmeni.

Valstī ar 10,7 miljoniem iedzīvotāju kopš uzliesmojuma sākuma apstiprināti 44 155 inficēšanās gadījumi ar koronavīrusu, reģistrēti 489 ar Covid-19 saistīti nāves gadījumi.

Čehijā jauno inficēšanās gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju ir otrs augstākais Eiropā aiz Spānijas, vēsta ziņu aģentūra ČTK.

Vairumam pacientu ir vāji simptomi vai arī to nav vispār. Šobrīd slimnīcās atrodas tikai 413 cilvēki.

Valdība slēgusi bārus un naktsklubus no pusnakts līdz plkst.6, bet skolās noteikusi obligātu masku valkāšanas prasību skolēniem, kas ir vecāki par 11 gadiem.

1.septembrī tika noteikta obligāta sejas masku valkāšana sabiedriskajā transportā un slimnīcās, bet 10.septembrī tā tika noteikta telpās, arī veikalos un restorānos.

Jauno inficēšanās gadījumu straujā kāpuma dēļ Čehija vairākās Eiropas Savienības valstīs svītrota no drošo valstu saraksta.

Čehija laicīgi panāca Covid-19 izplatības ierobežošanu, pavasarī laicīgi nosakot obligātu masku valkāšanu telpās, bet vairumu ierobežojumu valdība atcēla pirms vasaras atvaļinājumu laika.

"Varbūt mums vajadzēja valkāt sejas maskas visu vasaru," ceturtdien atzina premjerministrs Andrejs Babišs. "Mēs tikai gribējām, lai dzīve atgriežas normālās sliedēs."