Pk 30.10.2020.

Kuldīgā veikti 577 Covid-19 siekalu testi. No tiem pozitīvi bijuši septiņi

"E.Gulbja laboratorijā" Brīvības ielā tiek nodrošināta koronavīrusa Covid-19 analīžu veikšana.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

No pirmdien Kuldīgā nodotajiem un pārbaudītajiem 577 Covid-19 siekalu testiem septiņi bijuši pozitīvi, tajā skaitā divi Sociālā dienesta darbiniekiem, aģentūru LETA informēja Kuldīgas novada pašvaldības Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Duļbinska.

Sociālā dienesta vadītāja Sarmīte Segliņa pastāstīja, ka saņēmusi informāciju no atbildīgajām institūcijām, kā rīkoties šajā situācijā. Inficētie cilvēki un viens cilvēks, kurš atzīts par tiešo kontaktpersonu, devušies mājās un atradīsies ģimenes ārsta uzraudzībā. Pārējie darbinieki regulāri mērīs temperatūru un sekos līdzi savam veselības stāvoklim.

Iedzīvotāji, kuriem nepieciešama sociālā palīdzība, aicināti iesniegumus sūtīt elektroniski vai atstāt tos sūtījumiem paredzētajā pasta kastē pie ieejas iestādē. Darbinieki ar klientiem sazināsies galvenokārt telefoniski, ja būs nepieciešams apsekojums klātienē, izmantos individuālos aizsarglīdzekļus, sacīja Segliņa.

Duļbinska atgādināja, ka vēl šodien un rīt līdz plkst.22 Kuldīgā, Vakara ielā 6, ir iespējams saņemt un nodot bezmaksas Covid-19 testēšanas komplektus.

Testēšana norisinās pēc brīvprātības principa sadarbībā ar E. Gulbja laboratoriju. Pašvaldībā uzsver, ka siekalu testēšana ir ātra un efektīva metode, lai noteiktu cilvēkus, kuri var inficēt citus.

Pašvaldības pārstāve sacīja, ka pēc testiem ir ļoti liels pieprasījums, tāpēc gan iedzīvotājiem, gan uzņēmumiem un iestādēm, kuri vēlas veikt testu, jādodas pakaļ testēšanas komplektiem uz analīžu savākšanas punktu Vakara ielā 6. Analīžu savākšanas punktu iespējams sazvanīt pa tālruni 27025461.

Katrs saņems komplektu, kurā ietilps divas veidlapas, kurās būs jānorāda kontaktinformācija un siekalu parauga noņemšanas laiks. Tāpat ar savu parakstu iedzīvotājam būs jāapliecina sava identitāte un piekrišana noteikumiem, ar kuriem veidlapā varēs iepazīties. Tāpat komplektā būs siekalu trauciņš un iepakojums, kur noņemto materiālu un aizpildītās veidlapas ievietot, skaidroja Duļbinska.

Kā liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati līdz 29.septembra plkst.10 Kuldīgas novadā bija reģistrēti 40 Covid-19 saslimšanas gadījumi.

Lielākā daļa no saslimušajiem ir uzņēmuma "Kuldīgas tekstils" darbinieki un viņu kontaktpersonas. "Kuldīgas tekstils" pagājušajā nedēļā apturēja darbu uz desmit dienām.

Kuldīgas novada pašvaldība ārkārtas domes sēdē nolēma sniegt sociālo palīdzību visiem saslimušajiem un viņu ģimenes locekļiem, kuri to lūgs. Tāpat nolēma, ka pašvaldības policija pastiprināti uzraudzīs, lai iedzīvotāji nepulcējas lielā skaitā, ievēro distancēšanās prasības. Tāpat pašvaldība rīkos izglītojošus un informatīvus pasākumus par to, kā izvairīties no inficēšanās ar Covid-19.

Skolēnu vecāku informēšanai otrdien, 29.septembrī, plkst.18 tiešsaistē Kuldīgas kontos "YouTube" un "Facebook" norisināsies digitālā vecāku sapulce ar Kuldīgas novada domes priekšsēdētājas Ingas Bērziņas (JV) un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) direktores vietnieces Ilonas Liskovas piedalīšanos, sacīja Duļbinska.

Turpmāk par katru kultūras, sporta vai tūrisma pasākumu norisi lems atsevišķi, speciālistiem izvērtējot potenciālos riskus. Nolemts atcelt 3.oktobrī plānoto Zelta rudens gadatirgu, sacīja pašvaldības pārstāve.

Aktuālākās ziņas