Foto ⟩ Covid-19 izplatības ierobežošanai Dānijā likvidē miljoniem ūdeļu

FOTO: AFP / Scanpix

Kopš Dānijā atklāta bīstama Covid-19 mutācija, valdība trešdien, 4. novembrī, deva rīkojumu likvidēt visas ūdeles, kas tiek audzētas kažokzvēru fermās Dānijā - aptuveni 15 miljoni ūdeļu.

Dānija ir viena no vadošajām ūdeļādu ražotājvalstīm.

Lēmums nogalināt visas valsts kažokzvēru fermās esošās ūdeles tika pieņemts pēc tam, kad kopumā 214 cilvēkiem kopš jūnija atklāti mutēti jaunā koronavīrusa paveidi, kas nākuši tieši no ūdeļu fermām.

Tā kā ūdeļu fermās Covid-19 izplatība var notikt ātrāk nekā sabiedrībā, nolemts iznīcināt vairāk kā 15 miljonu Dānijā esošo ūdeļu. 

Šis ir kārtējais skumjais notikums, ar ko nācies saskarties pirms šiem neierastajiem  apstākļiem pasaulē - pandēmiju, kas laupījusi vairāk nekā miljons cilvēku dzīvību.

FOTO: AFP / Scanpix

Portāls "Apollo" jau vēstīja, ka aptuveni 280 000 iedzīvotāju septiņās pašvaldībās Jitlandes ziemeļos ieteikts nepamest savu reģionu līdz 3. decembrim.

Šajās pašvaldībās slēgts sabiedriskais transports, muzeji, peldbaseini un sporta zāles. Restorāni un bāri no sestdienas varēs piedāvāt ēdienus tikai līdzņemšanai.

Cilvēkiem ieteikts strādāt no mājām, ja iespējams, un pulcēšanās ierobežota līdz desmit cilvēkiem. Valdība aicinājusi visus šo pašvaldību iedzīvotājus veikt Covid-19 testus.

Vidusskolēni un piekto līdz astoto klašu skolēni no pirmdienas pāries uz mācībām attālināti.

Dānijas premjerministre Mete Fredriksena preses konferencē sacīja, ka šie ierobežojumi nepieciešami, lai kontrolētu vīrusa izplatīšanos.

Valdība trešdien deva rīkojumu likvidēt visas ūdeles, kas tiek audzētas kažokzvēru fermās Dānijā. Tiks izkauti aptuveni 15 miljoni ūdeļu.

Jaunā koronavīrusa mutācija atklāta 12 cilvēkiem, kas inficējušies no ūdelēm. Atklāts, ka šī mutācija vājina organisma spējas veidot antivielas un var potenciāli padarīt neefektīvas vakcīnas, kas pašreiz tiek izstrādātas, skaidroja Dānijas valdība.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!

Aktuālākās ziņas