S 16.01.2021.

Nepilngadīgais reibumā kopā vēl ar divām personām nozadzis automašīnu

FOTO: Daniel Jedzura/Shutterstock

Ceturtdien, 26. novembrī, Jelgavas novadā par automašīnas zādzību aizturēti divi nepilngadīgie un vīrietis, turklāt transportlīdzekli vadījis viens no nepilngadīgajiem, būdams alkohola reibumā, informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde pārstāve Dace Kalniņa.

Jelgavas novada Kalnciema pagastā no privātmājas pagalma nozagta automašīna "Audi A6 Avant". Kalniņa uzsvēra, ka garnadžu noziedzīgo nodarījumu atviegloja fakts, ka auto aizdedzes atslēgas atradās transportlīdzeklī, kā arī tas nebija aizslēgts.

Neilgi pēc informācijas saņemšanas par izdarīto zādzību policisti atrada automašīnu un aizdomās par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu aizturēti 2003. un 2005.gadā dzimuši jaunieši un 1993. gadā dzimis vīrietis.

Pārbaudes rezultātā noskaidrots, ka transportlīdzekli vadīja viens no nepilngadīgajiem jauniešiem, būdams alkohola reibumā, un viņa izelpā tika konstatētas 0,69 promiles. Tāpat viens no nepilngadīgajiem jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par dažāda rakstura pārkāpumiem.

Visi trīs pilnībā atzina savu vainu notikušajā.

Policijā ir sākti divi kriminālprocesi. Par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību un ja vadītājs atrodas alkohola ietekmē, var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.

Savukārt par transportlīdzekļa zādzību var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Aktuālākās ziņas