Kariņš: Svētku laiks Latvijai ir "zelta iespēja" uzlabot Covid-19 epidemioloģisko situāciju

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš

FOTO: Valsts kanceleja

Gaidāmais svētku laiks Latvijai ir "zelta iespēja" uzlabot Covid-19 epidemioloģisko situāciju, šorīt TV3 uzsvēra premjers Krišjānis Kariņš (JV).

Ja svētku laikā situācija neuzlabosies, tad būšot "pavisam cita situācija", izteicās politiķis.

Runājot par jaunajiem ierobežojumiem, par kuriem valdība gala lēmumu plāno pieņemt rīt, premjers atzina, ka tiek domāts par tirdzniecības ierobežošanu, taču konkrētas ieceres joprojām neatklāja, jo par tām viedokļi vēl esot dažādi.

Valdībā secināts, ka nedēļu nogalēs cilvēki uz veikaliem vairs nedodas, jo lielākā daļa no tiem ir slēgti, bet nedēļas vidū dažkārt veikalos vēl esot manāma drūzmēšanās, tāpēc valdība meklējot variantus, kā mazināt pulcēšanos, stāstīja Kariņš.

Taujāts, vai sekmīgākai cīņai pret Covid-19 tomēr nevajadzētu noteikt arī pārvietošanās ierobežojumus jeb lokdaunu, Kariņš atzina, ka valdībā par to diskutēts, bet, ekspertu skatījumā, pārvietošanās ierobežojumi nedod lielu ieguldījumu cīņā pret infekciju, kur svarīgāki ir pulcēšanās ierobežojumi un to ievērošana.

Turpinoties arī diskusija, kā ieviest solītās iespējas iedzīvotājiem pašizolēties viesnīcās. Premjers prognozēja, ka izšķiršanās par šo jautājumu varētu notikt tuvākajā laikā.

Kariņš atzina, ka "pavasara veiksme" gan valsts pārvaldē strādājošajiem, gan iedzīvotājiem devusi maldīgu cerību, ka Covid-19 Latvijai ies secen, taču tagad redzams, ka tā nav. Valdība meklējot arī iespējas uzrunāt tos iedzīvotājus, kas netic Covid-19, jo "mūsu uzskati mūs nepasargā no šī vīrusa".

Video: "900 sekundes" saruna ar Krišjāni Kariņu

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!