Sv 11.04.2021.

Londonā un daļā Anglijas tiek izsludināta ceturtās pakāpes karantīna

Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons

FOTO: AFP/SCANPIX

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons sestdien paziņojis, ka Londonā un daļā Anglijas dienvidos un austrumos tiek ieviests jauns karantīnas režīms, pieaugot bažām par jauna koronavīrusa varianta izplatību.

Jaunais koronavīrusa paveids strauji izplatās, un tiek uzskatīts, ka tas varētu būt pat 70% lipīgāks, atsaucoties uz Džonsona teikto, vēsta aģentūra PA.

Tomēr nav datu, kas liecinātu, ka jaunā vīrusa variācija, kas nosaukta par "VUI 202012/01", būtu letālāka vai ka tā būtu mazāk jūtīga pret izstrādātajām vakcīnām.

"Kad vīrus maina savu uzbrukuma metodi, mums jāmaina savas aizsardzības metode," preses konferencē uzsvēris Džonsons."

Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem, kas stājas spēkā svētdien, pilsoņi savas mājas drīkstēs pamest tikai svarīgu iemeslu dēļ, veikali, kas netirgo pirmās nepieciešamības preces, tiks slēgti un iepriekš paredzētie pulcēšanās ierobežojumu atvieglojumi Ziemsvētku laikā tiks atcelti.

PA norāda, ka jaunie noteikumi attieksies aptuveni uz trešdaļu Anglijas iedzīvotāju. Ceturtās pakāpes karantīnas zonas iedzīvotājiem aizliegts atstāt šo teritoriju, bet pārējiem britiem ieteikts to neapmeklēt.