"Mums tas ir pats galvenais." Eksplozijā cietušā nama iedzīvotāji meklē savu mīluli, kas incidenta laikā pazudis

FOTO: LETA/Facebook/"Apollo.lv" kolāža

Naktī uz ceturtdienu, 31. decembri, pēc sprādziena izcēlās ugunsgrēks trīsstāvu dzīvojamā mājā Rīgā, Melnsila ielā 2. Nama iedzīvotāji tikuši evakuēti, bet viens diemžēl gājis bojā. Kāda dzīvokļa iemītnieki meklē savu mājas mīluli, kas liktenīgajā naktī pazudis.

Sarunā ar LTV7 krievu valodas versiju iedzīvotājs stāstīja, ka "pašlaik esam šoka stāvoklī, mūsu kaķis palika tur. Mums tas ir pats galvenais. Par mantām vienalga. Galvenais kaķi atrast, tāpēc šeit [negadījuma vietā] atrodos. Mēs nezinām, vai viņš ir dzīvs vai nē, bet ļoti ceram, ka atradīsies".

Sociālajā tīklā "Facebook" kaķa īpašnieki ir izplatījuši aicinājumu, lai tuvējo namu iedzīvotāji pievērš uzmanību savos pagalmos esošajām garāžām, šķūņiem, pagrabiem, iespējams, kaķis tur varētu būt paslēpies.

Posted by Dmitry Maruschak on Thursday, December 31, 2020

Ugunsdzēsēji izsaukumu uz notikuma vietu saņēma naktī uz ceturtdienu, 31. decembri, plkst. 1.22, bet plkst. 3.40 degšanu izdevās lokalizēt.

Ierodoties pussagruvušajā ēkā Melnsila ielas un Ļermontova ielas stūrī, ugunsdzēsēji konstatēja, ka deg daļēji nobrukušā nama otrais un trešais stāvs un jumta konstrukcijas. Tika sākta konstrukciju pārbaude un dzēšanas darbi. Uz vietas strādāja 40 ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot 11 specializētos transportlīdzekļus.

Cilvēki pussagruvušajā ēkā tika meklēti, periodiski organizējot klusuma brīžus, lai varētu sadzirdēt, ja zem drupām palikušie sauc pēc palīdzības. Tieši šādā veidā vienu cilvēku drupās izdevās atrast. Kopumā nelaimē ir cietuši seši cilvēki, viens gājis bojā, bet piecas personas no ēkas evakuētas.

Policija par notikušo ir sākusi kriminālprocesu. VUGD sākotnēji pieļauj, ka sprādzienu izraisījusi gāzes noplūde.

Kā aģentūru LETA informēja "Gaso" sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Rubinčika, sprādzienā cietušajā Āgenskalna dzīvojamajā mājā gazificēts bija tikai viens dzīvoklis, kas atrodas ēkas pusē, kas sprādzienā nav cietusi.

"Sprāga gāzes balons, notika gāzes noplūde vai bija kāds cits sprādziena iemesls - to skaidros izmeklēšana," piebilda Rubinčika un uzsvēra, ka "Gaso" speciālisti, apsekojot gāzesvadus, nonāca pie slēdziena, ka tie ir tehniskā kārtībā un sprādziens nav saistīts ar dabasgāzi.

Viņa norādīja, ka uzreiz pēc sprādziena tika pārtraukta gāzes padeve ne tikai mājai Melnsila ielā 2, bet arī Ļermontova ielā 8, jo abām ēkām ir viens pieslēgums pie sadales sistēmas.

Ļermontova ielā 8 ir 12 gazificēti dzīvokļi. Gāzes padeve tiem tiks atjaunota, kad tiks novērsta sprādzienā cietušās mājas nobrukšanas bīstamība un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki pabeigs būvgružu noņemšanu. Tiek plānots, ka tas notiks šodien, teica Rubinčika.