P 10.05.2021.

Mairis Briedis nosaukts par 2020. gada Latvijas labāko sportistu

Mairis Briedis

FOTO: worldboxingsuperseries.com

Noslēdzies latviešu laikraksta "Sporta Avīze" ikgadējais balsojums par aizvadītā gada labāko sportistu Latvijā. Šoreiz godu izpelnījies Mairis Briedis.

Labākais Latvijas sportists "Sporta Avīzes" versijā tika nosaukts jau 25.reizi, uzvarētāju nosakot 50 ekspertiem.

Starp 50 ekspertiem, kuri aptaujā vienoti varēja balsot par vīriem, dāmām, individuālajām komandām, sporta spēļu komandām un nacionālajām izlasēm, jau tradicionāli bija valsts augstākās amatpersonas, sporta politikas veidotāji, kādreizējās sporta zvaigznes, treneri, sporta žurnālisti un pirmoreiz arī žurnāla uzticamākie lasītāji.

Cīņā par pirmo vietu šoreiz intrigas nebija - 27 no aptaujātajiem ekspertiem par labāko nosauca Mairi Briedi, kurš pērn pēc ilga gatavošanās posma aizvadīja cīņu ar Junieru Dortikosu, savu trofeju klāstu papildinot ar Muhameda Ali trofeju par uzvaru Supersērijas turnīrā, Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) čempiona jostu, kā arī žurnāla The Ring jostu.

Tikmēr par pārējām vietām labāko sešiniekā sīva cīņa notika līdz pat pēdējo balsu apkopošanai, jo vēl pēc 46 balsotājiem starp trešo vietu un sesto bija nieka divi punkti. Noslēgumā otro vietu izcīnīja Nacionālo hokeja līgu (NHL) pārsteigušais vārtsargs Elvis Merzļikins, kuram no 50 ekspertiem tikai viens atvēlēja uzvaru, bet ļoti daudzi balsstiesīgie atdeva trešo vai ceturto pozīciju.

Trešo vietu izrāva vīriešu volejbola izlase, kam ceturtajā pozīcijā sekoja Kristaps Porziņģis. Piektais bija Dāvis Bertāns, bet no viņa vien par punktu atpalika pieckārtējais aptaujas čempions Martins Dukurs. Šie divi sportisti ir vienīgie, kuri sešiniekā iekļuva arī pirms gada, turklāt rūjienietis Bertāns palicis uz tā paša pakāpiena.

Uzreiz aiz īpaši izceļamajiem pēc 50 ekspertu balsojuma bija Toms Skujiņš, kurš neilgi pirms aptaujas noslēguma atpalika daudz pārliecinošāk, bet noslēgumā Dukuram zaudēja vien pusotru punktu.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!