S 6.03.2021.

Pieaugot Covid-19 gadījumu skaitam, Ķīnā būvē jaunu karantīnas centru

FOTO: Mongkolchon Akesin/shutterstock.com

Ķīnas ziemeļos Hebei provincē, kur pēdējā laikā konstatēts jaunu koronavīrusa gadījumu skaita kāpums, tiek būvēts karantīnas centrs ar 3000 vietām, varasiestādēm šādi gatavojoties iespējamajam pacientu skaita pieaugumam.

Karantīnas centrs tiek būvēts provinces galvaspilsētas Šidzjadžuanas apkaimē.

Ķīnai pamatā izdevies pakļaut kontrolei vīrusa izplatīšanos valstī, tomēr nesenais inficēšanās gadījumu skaita straujais kāpums netālu no Pekinas, kā arī ķīniešu Jaungada svētku brīvdienu tuvošanās, kad parasti notiek aktīva iedzīvotāju ceļošana, raisa bažas.

Nacionālā Veselības komisija piektdien pavēstīja, ka 1001 sasirgušais saņem medicīnisko aprūpi, bet 26 pacientu stāvoklis ir nopietns.

Pēdējo 24 stundu laikā reģistrēti 144 jauni inficēšanās gadījumi, no tiem Hebei 90, bet Heilundzjanā 43, liecina komisijas dati.

Deviņos gadījumos inficēšanās notikusi ārzemēs.

Vietējā vīrusa transmisija apstiprināta arī Guansji Džuanu autonomajā reģionā valsts dienvidos un Šaaņsji provincē ziemeļos.

Vīruss atkal izpleties daudzviet plašās valsts teritorijā, neraugoties uz karantīnas režīmiem, ceļošanas ierobežojumiem un elektronisko monitoringu.

Stingrais karantīnas režīms izsludināts Šidzjadžuanā un vēl divās Hebei pilsētās, dažos Pekinas rajonos un pilsētās valsts ziemeļos.

20 miljoniem cilvēku tuvāko dienu laikā noteikta prasība pamatā uzturēties mājās.