Dzintars: JKP demisijas pieprasījums Petravičai var novest arī pie Šuplinskas demisijas prasībām (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Raivis Dzintars.
Raivis Dzintars. Foto: LETA

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) iespējamais demisijas pieprasījums labklājības ministrei Ramonai Petravičai (KPV LV) varētu vest arī pie izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) atbilstības amatam izvērtēšanas, vērtēja Nacionālās apvienības (NA) līderis Raivis Dzintars.

Politiķis aģentūrai LETA pauda, ka pašlaik nevēlas vērtēt Petravičas darbu, taču, prognozējot iespējamās JKP paziņojuma par Petravičas darba izvērtēšanu sekas, Dzintars pieļāva, ka tas var veicināt arī diskusijas par JKP virzītā ministra izvērtēšanu.

"Ja tiešām JKP prasīs demisiju, pieļauju, ka tas var novest arī pie citas demisijas prasības - Šuplinskas. Tā nav NA pozīcija, bet politiskā loģika saka, ka tāda iespējamība ir augsta un ar to jārēķinās," sacīja deputāts.

Dzintars gan atzina, ka nevar apgalvot, ka Petraviča "visos jautājumos bijusi uzdevumu augstumos un ka mums vienmēr sakrituši viedokļi - īpaši par demogrāfijas pasākumiem, par ko koalīcijā ir bijuši dziļi strīdi".

Politiķa ieskatā JKP paziņojums vērtējams kā politisks solis, nevis rūpes par nozari pēc būtības.

Kā ziņots, ja tuvāko divu nedēļu laika netiks novēroti jūtami uzlabojumi Covid-19 ierobežošanā pansionātos, JKP apsver iespēju lūgt premjeru vērtēt labklājības ministres Petravičas demisiju, teikts JKP izplatītajā paziņojumā.

Lai arī iepriekš vairākas reizes Labklājības ministrijai (LM) ir norādīts uz kritisko situāciju saistībā ar Covid-19 izplatību pansionātos, JKP uzskata, ka reāli uzlabojumi nav redzami un situācija pansionātos turpina pasliktināties. Tāpēc nepieciešams vērtēt Petravičas atbildību, pauž partijā.

Partija 25.janvārī aicinājusi uz tikšanos ministri Petraviču un Kariņu. "Ja divu nedēļu laikā nebūs iespējams saskatīt skaidri izmērāmus rezultātus, būs jāvērtē Petravičas profesionalitāte un atbilstība ieņemamajam amatam. Līdz šim nerodas pārliecība, ka viņa spēj vienlaicīgi apvienot ministres un Saeimas deputātes amatus," piebilst Eglītis.

Šomēnes Covid-19 gadījumi konstatēti kopumā 80 sociālās aprūpes iestādēs Latvijā, pirmdien Latvijas Pašvaldību savienības videokonferencē informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Direktora vietniece attīstības un epidemioloģiskās drošības jautājumos Ilona Liskova.

Otrdien Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) paziņoja, ka atbildīgajām ministrijām līdz darba nedēļas beigām jābūt skaidram rīcības plānam Covid-19 būtiskai ierobežošanai sociālās aprūpes centros.

Valdība arī iepriekš atbalstījusi eksprestestu veikšanu sociālās aprūpes iestādēs. Ministru kabinets konceptuāli vienojās centralizēti iepirkt un nodrošināt testus gan valsts, gan pašvaldību aprūpes institūcijās. Ceturtdien valdība par to lems detalizētāk.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu