Rīgā mainīts saraksts ar ūdenstilpēm, uz kuru ledus iedzīvotājiem ļauts atrasties

Zemledus makšķerēšana

FOTO: Ivars Soikāns/LETA

No piektdienas Rīgā mainīts saraksts ar ūdenstilpēm, uz kuru ledus iedzīvotājiem ļauts atrasties, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.

Ierobežojumi atrasties uz ledus neattiecas uz Ķengaraga dīķi, Mazjumpravas muižas dīķi, ūdenstilpi Viestura dārzā un Vladimira Kudojara parkā.

Uz ledus drīkst atrasties Dambjapurva ezerā ne tālāk kā 20 metrus no krasta līnijas, Velnezerā - ne tālāk kā 20 metrus no krasta līnijas.

Uz ledus drīkst atrasties Ziemeļupē izņemot 200 metru attālumā no Ziemeļupes ietekas Buļļupē.

Bābelītī uz ledus var kāpt 100 metrus pa kreisi un 200 metrus pa labi no Jaunelku ielas 9 un ne tālāk kā 20 metrus no krasta līnijas. 

Ledus drošs esot arī Māras dīķī, taču tajā aizliegts atrasties uz ledus 200 metru attālumā no Mārupītes ietekas un 150 metru attālumā no Friča Brīvzemnieka ielas un Ojāra Vācieša ielas krustojuma.

Tāpat ierobežojumi neattiecas uz Āgenskalna līča posmu no Raņķa dambja līdz Balasta dambim 5B. Āgenskalna līcī aizliegts atrasties uz ūdenstilpes ledus 50 metru attālumā no Mārupītes ietekas un 70 metru attālumā no Zunda kanāla iztekas.

Uz ledus drīkst kāpt Strazdupītes posmā no Brīvības gatves 425 k-25 līdz Brīvības gatvei 429 k-18, Ķīšezera posmos no Ostas prospekta 11D līdz Roberta Feldmaņa ielai 8A - ne tālāk kā 75 metrus no krasta līnijas, no Roberta Feldmaņa ielas 8 līdz Ezermalas ielai 18B - ne tālāk kā 100 metrus no krasta līnijas un Vecdaugavas posmos o Airu ielas 83A līdz Airu ielai 119A, no Vecāķu prospekta 115 līdz Zvejas ielai 14  un no Mangaļu prospekta 62A līdz Vēdzeļu ielai 4, bet ne tālāk kā 50 metrus no krasta līnijas.

Pašvaldība atgādina, ka pilnīgi drošs ledus nemēdz būt, tādēļ iedzīvotājiem jābūt uzmanīgiem jebkurā gadījumā.