Baiba Bendika biatlona sprinta disciplīnā kļūst par Eiropas čempioni

Baiba Bendika

FOTO: AFP/SCANPIX

Latvijas biatloniste Baiba Bendika piektdien Polijā 7,5 kilometru sprinta disciplīnā izcīnīja pirmo vietu un pirmo reizi karjerā tika kronēta par Eiropas čempioni.

Bendika finišu sasniedza pēc 22 minūtēm un 0,7 sekundēm, tuvāko sekotāju no Norvēģijas Karolīni Erdalu apsteidzot par 5,7 sekundēm. Bronzas medaļas ieguvēja Anastasija Ševčenko no Krievijas Bendikai zaudēja 9,7 sekundes.

Latvijas vadošā biatloniste vienīgo mērķi neaizvēra otrajā šautuvē, pēc kuras viņa ierindojās trešajā vietā un tobrīd Ševčenko zaudēja nedaudz vairāk nekā astoņas sekundes. Nepilnu kilometru līdz finišam Bendika Krievijas sportisti jau apsteidza par teju desmit sekundēm, Ševčenko noslīdot uz trešo pozīciju.

Iepriekš Bendika Eiropas čempionātā sprinta disciplīnā nebija ierindojusies augstāk par 14.vietu, ko viņa 2017./18.gada sezonā paveica Ridannā.

No pārējām Latvijas sportistēm labāko rezultātu sasniedza Annija Keita Sabule, kura divās ugunslīnijās kopumā neaizvēra divus mērķus un finišēja 105.vietā, savai tautietei zaudējot trīs minūtes un 38 sekundes. 

Sanita Buliņa pirmajā ugunslīnijā neaizvēra četrus mērķus, bet otrajā vēl vienu un uzvarētājai zaudēja trīs minūtes un 41,8 sekundes, kas ļāva ieņemt 106.pozīciju. Tikmēr Sandra Buliņa kļūdījās attiecīgi trīs un divas reizes, finišu sasniedzot nepilnas piecas minūtes pēc Bendikas. Viņa ierindojās 115.vietā.

Sacensībās piedalījās 128 sportistes.

Piektdien desmit kilometru sprintā spēkosies arī vīri, kur Latviju pārstāvēs Andrejs Rastorgujevs, Rūdis Balodis, Kirils Matjuhins, Edgars Mise, Roberts Slotiņš un Aleksandrs Patrijuks.

Jau ziņots, ka no četrām Latvijas biatlonistēm labākā trešdien 15 kilometru individuālajā distancē bija Baiba Bendika. Viņa neaizvēra sešus mērķus un ieņēma 41.vietu. Sanita Buliņa ar četrām soda minūtēm bija 60., bet Sandra Buliņa un Annija Keita Sabule ar attiecīgi sešām un piecām kļūdām bija 100. un 103.pozīcijā starp 118 finišējušajām biatlonistēm.

Tikmēr Andrejs Rastorgujevs individuālajā distancē tika kronēts par Eiropas čempionu. No pārējiem Latvijas biatlonistiem vislabāk veicās Aleksandram Patrijukam, kurš katrā no šautuvēm reizēm kļūdījās pa reizei un ieņēma 43.vietu, atpaliekot no komandasbiedra par piecām minūtēm un 48,8 sekundēm.

Edgars Mise pa reizei kļūdījās abās pirmajās šautuvēs, finišējot 61.vietā sešas minūtes un 35,1 sekundi aiz uzvarētāja. Roberts Slotiņš mērķī netrāpīja piecreiz, ieņemot 80.vietu. Viņš Rastorgujevam zaudēja septiņas minūtes un 50,4 sekundes. Rūdis Balodis ar trim kļūdām ugunslīnijā ierindojās 86.vietā astoņas minūtes un 21,9 sekundes aiz uzvarētāja.

Savukārt Kirils Matjuhins 142 sportistu konkurencē ieņēma 90.vietu, Rastorgujevam zaudēdams astoņas minūtes un 38,3 sekundes.

Sestdien notiks sacensības iedzīšanā, bet svētdien - jauktajās stafetēs.

Kā ierasts, Eiropas čempionātā nepiedalās lielākā daļa pasaules elites sportistu.

Turpinājumā februārī Pokļukā norisināsies pasaules čempionāts, pēc tam būs divi Pasaules kausa posmi Nove Mesto, bet sezonas izskaņa paredzēta marta otrajā pusē Oslo.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!