C 6.05.2021.

Ar Covid-19 inficēts pasažieris šonedēļ braucis vilcienā Jelgava-Rīga un Rīga-Jelgava

Pasažieru vilciens Centrālajā dzelzceļa stacijā. Ilustratīvs attēls.

FOTO: LETA

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojuši, ka pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 25.janvārī un 26.janvārī  braucis vilcienā Jelgava-Rīga un Rīga-Jelgava, aģentūru LETA informēja SPKC.

Pasažieris braucis ar vilcienu Jelgava-Rīga plkst.5.16 no Jelgavas un maršrutā Rīga-Jelgava plkst.14.33 no Rīgas.

Visiem pasažieriem, kuri brauca minētajos datumos šajos maršrutos un sēdēja trešajā vagonā, ieteicams novērot savu veselības stāvokli. Ja tiek novēroti elpceļu infekcijas slimības simptomi ieteicams palikt mājās, sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai izvērtētu veselības stāvokli.

SPKC atgādināja, ka šādos gadījumos ātrāk uzzināt, ka būts kontaktā ar Covid-19 slimnieku var palīdzēt lietotne "Apturi Covid". Izmantojot lietotni, varēs savlaicīgāk izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus.

Līdz 7.februārim ir paplašinātas iespējas veikt valsts apmaksātu testu uz Covid-19. Ja parādījušies slimības simptomi (akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums u.c.), Covid-19 testu var veikt bez maksas un bez ārsta nosūtījuma.