S 6.03.2021.

Aukstā ceturtdiena gaidāma saulaina

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Edijs Pālens/

Ceturtdien Latvijas lielākajā daļā spoži spīdēs saule, no izzūdošiem mākoņiem vietām vēl nedaudz snigs, prognozē sinoptiķi.

Saullēktā vietām Vidzemē gaisa temperatūra būs zemāka par -25 grādiem, dienā gaiss iesils līdz -7..-12 grādiem, dažviet Kurzemes piekrastē - līdz -4 grādiem. Vakarā Latgalē, kā arī vietām Vidzemē un Zemgalē gaisa temperatūra noslīdēs līdz -20..-25 grādiem.

Vidzemē un Latgalē dominēs bezvējš, Kurzemē pūtīs lēns līdz mērens dienvidaustrumu vējš.

Rīgā gaidāma saulaina diena, pūtīs lēns dienvidu, dienvidaustrumu vējš un gaisa temperatūra paaugstināsies līdz -8 grādiem.

Laikapstākļus nosaka anticiklona centrālā daļa. Atmosfēras spiediens jūras līmenī 1026-1029 hektopaskāli.

 Šorīt sniegs apgrūtina braukšanu tikai pa vietējiem autoceļiem visā Latvijā, bet uz valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem braukšanas apstākļi ir apmierinoši, aģentūru LETA informēja valsts SIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Apgrūtināti braukšanas apstākļi pa vietējiem autoceļiem ir visā Latvijas teritorijā, izņemot Rīgas, Aizkraukles, Bauskas, Jelgavas un Ogres apkārtni.

Autoceļiem ar grants segumu noteikta ir C vai D uzturēšanas klase. Grants ceļi ziemas periodā tiek uzturēti ar sniega kārtu un rievām. C un D klases ceļiem nav noteikts laiks, kurā to bīstamajos posmos brauktuves ir jāapstrādā ar pretslīdes materiālu un jāveido rievas. Grants ceļu apstrāde ar pretslīdes materiāliem tiek veikta tikai satiksmei bīstamākajos posmos - stāvos kritumos, kāpumos, līkumos, krustojumos.

LVC šādos apstākļos aicina autobraucējus būt īpaši piesardzīgiem, ieturēt lielāku distanci līdz priekšā braucošam transportlīdzeklim, neveikt straujus manevrus, kā arī izvēlieties braukšanas apstākļiem un autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu ātrumu.