Gatavošanās notikusi, vērtējot "Muzikālās bankas" pieredzi. "Zelta mikrofona" producente komentē kritiku par pasākuma norisi (4)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Ritvars Stankevičs

16. martā tiešraidē no Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma (RMMT) Mediju centra tika paziņoti "Zelta mikrofona 2021" laureāti. Tiesa, pasākuma norise pamatīgi sadusmoja daudzus sociālo tīklu lietotājus. Nu izskanējušo kritiku portālam "Apollo" komentēja "Zelta mikrofona" producente Elita Mīlgrāve. 

Atgādinām, ka tiešraidē un nākamajā dienā internetā par ceremoniju bija lasāmi daudzi neizpratnes un dusmu pilni ieraksti, cilvēkiem norādot uz iespējamiem epidemioloģiskās drošības pasākumu pārkāpumiem, piemēram, par divu metru neievērošanu un masku nenēsāšanu. 

Nu kritiku smalki komentēja Mīlgrāve. 

"Mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta mikrofons” organizētāji labi izprot pašreizējo stāvokli valstī saistībā ar Covid-19 inficēšanās rādītājiem un epidemioloģisko situāciju, tāpēc mūsu pienākums ir izskaidrot, kā tika nodrošināta epidemioloģisko noteikumu ievērošana “Zelta mikrofona” noslēguma ceremonijas tiešraides filmēšanas laikā.

"Zelta mikrofons" tika plānots un organizēts kā TV satura veidošana – tiešraide ar atbilstošu specifiku. Tā scenārija izstrāde un norises plāns tika veidots pēc vienota atsevišķu “ierakstu bloku” principa, tika nodrošinātas atsevišķas ģērbtuves katram māksliniekam vai grupai (atbilstoši konkrēto mākslinieku dalībai noteiktā tiešraides ieraksta blokā), ierakstu bloku dalībnieku plūsma norises vietā tika organizēta pa atsevišķām ejām, lai būtu iespēja nesatikties, bezkontakta balvu pasniegšana, īpašas prasības attiecībā uz dezinfekciju, maskām, filmēšanas laiku un kārtību u.tml.

Visi iesaistītie – gan personāls, gan dalībnieki – tika iepazīstināti ar "Zelta mikrofona" organizētāju izstrādāto Covid-19 drošības protokolu, kas īpaši izveidots, lai nodrošinātu prasību ievērošanu gan sagatavošanas, gan tiešraides laikā. Drošības pasākumu ievērošana ir arī katra dalībnieka personīgā atbildība.

Konsultācija par paredzētajām prasībām tika lūgta arī SPKC.

Ienākšana RMMT bija atļauta tikai ar negatīvu Covid-19 testu vai antivielu esamības laboratoriska apliecinājuma uzrādīšanu. Sadarbībā ar E. Gulbja laboratoriju divas dienas pirms pasākuma tika veikta kolektīvā testēšana. Tāpat katrs filmēšanas dalībnieks un darbinieks parakstīja apliecinājumu, ka viņam nav slimības simptomu, viņš nav Covid-19 inficētā kontaktpersona, viņam nav noteikta pašizolācija vai karantīna.

Filmēšanas telpa tika iekārtota tā, lai starp konkrētā bloka dalībniekiem tiktu nodrošināta divu metru distance, turklāt masku noņemšana bija atļauta, tikai uzturoties kameru kadrējumā (dodoties saņemt balvu, runājot, uzstājoties vai dziedot).

Filmēšana no sānu rakursa (bieži izmantots paņēmiens, ja ieraksta vietā ir maz publikas) rada “optisku ilūziju” par telpas piepildījumu.

Filmēšanas laikā dažādos raidījuma blokos tika veikta dalībnieku “nomaiņa”, lai maksimāli izvairītos no dažādos blokos iesaistīto saskarsmes, tika dezinficēti krēsli un izmantotā aparatūra, nodrošināts, ka pasniedzamās balvas paši balvu pasniedzēji neskar, nodrošinot bezkontakta balvu saņemšanu, veikti citi piesardzības pasākumi. Visas iepriekš minētās “maiņas” tika veiktas pēc katra bloka reklāmas paužu laikā.

Ieraksta laikā Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma Mediju telpā vienlaicīgi esošais tiešraides dalībnieku un tehnisko darbinieku skaits atbilda vadlīnijās noteiktajai filmēšanas procesu laikā nepieciešamajai kvadratūrai. Vidējais katra bloka norises laiks bija 30 minūtes. Netika organizēts after party, ne kāda cita saviesīga tikšanās, "Zelta mikrofons" bija tikai tiešraides filmēšana.

"Zelta mikrofona" organizatori, vērtējot, piemēram, “Muzikālās bankas” noslēguma pasākuma ierakstu janvārī, guva nopietnus secinājumus un laicīgi gatavojās, lai novērstu visus riskus.

Iepazināmies arī ar pieredzi ierakstu veikšanā un pasākumu rīkošanā sporta jomā, citu valstu TV šovu un TV tiešraižu nodrošināšanu, kur Covid-19 epidemioloģiskās prasības ir līdzīgas.

Varam ar pilnu atbildības sajūtu teikt, ka "Zelta mikrofona" ceremonijas ieraksts ir bijis viens no visrūpīgāk plānotajiem un no drošības viedokļa vissagatavotākajiem beidzamā gada laikā. Atbildot uz kritiku par to, ka TV tiešraide vispār notika, varam teikt, ka – līdzīgi kā augsta līmeņa sportā un kultūras pasākumos – Mūzikas ierakstu gada balva “Zelta mikrofons” ir valsts nozīmes mūzikas industrijas pasākums. Un – līdzīgi kā augsta līmeņa sportā un kultūras pasākumos – arī "Zelta mikrofona" ceremonija tika organizēta, ievērojot visus drošības protokola noteikumus," teikts paziņojumā. 

Komentāri (4)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu