Vairākas Eiropas valstis ievieš stingrākus vīrusa izplatības ierobežojumus

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Viacheslav Lopatin/Shutterstock.com

Vairākās Eiropas valstīs atkal novēro saslimstības ar Covid-19 pieaugumu un trešā uzliesmojuma viļņa pazīmes. Apliecinājums tam ir ne tikai statistika, bet arī lēmums vairākās Eiropas valstīs atlikt ieceri par ierobežojumu mīkstināšanu, un sestdien tie atkal padarīti stingrāki, ziņo Latvijas Radio. 

Situācija Eiropā nebūt nav iepriecinoša - divās Eiropas Savienības valstīs Čehijā un Igaunijā saslimstība ar Covid-19 pašlaik ir augstākā pasaulē. Dati liecina, ka pieaudzis arī Eiropas Savienības saslimstības 14 dienu kumulatīvais vidējais rādītājs. 

Ierobežojumus nācies pastiprināt 16 Francijas reģionos pārsvarā valsts ziemeļos, kur no sestdienas uz četrām nedēļām spēkā stājusies daļēja karantīna. Tā ietekmēs aptuveni 21 miljonu cilvēku, tiesa, ierobežojumi nebūs tik stingri kā iepriekš Francijā ieviestās karantīnas laikā.

Lai gan darbu šajos reģionos turpina pirmās nepieciešamības iestādes, skolas paliek atvērtas un doties, piemēram, pie friziera joprojām drīkstēs.

Tāpat cilvēki ārpus mājas joprojām var sportot. Saskaņā ar jaunajiem pasākumiem arī grāmatnīcas, ziedu veikali, šokolādes veikali un kurpnieka pakalpojumi tika pievienoti pirmās nepieciešamības iestāžu sarakstam, tādējādi tie varēs palikt atvērti.

Stingrākus ierobežojumus sestdien nācies ieviest arī Polijā, kur nākamās trīs nedēļas darbu turpinās tikai pirmās nepieciešamības preču veikali, tiek aizvērtas viesnīcas, kultūras un sporta iestādes. Valstī inficēšanās gadījumu skaits vienā diennaktī sasniedz augtāko līmeni kopš novembra.

Polijas veselības aizsardzības amatpersonas iepriekš brīdināja, ka valsts mēroga ierobežojumi ir nepieciešami, jo valstī ir plaši izplatīts britu variants. Tagad šis variants veido vairāk nekā 60% inficēšanās gadījumu valstī.

Uz ierobežojumu mīkstināšanu cerēja Beļģija un Šveice, tomēr tām nācies plānus atlikt, jo situācija nebūt neuzlabojas.