Reliģisko svētku norises dēļ Indija kļuvusi par valsti ar otro lielāko Covid-19 gadījumu skaitu pasaulē

FOTO: EPA/Scanpix

Pagājušā nedēļā Indijā pie Gangas upes pulcējas desmitiem tūkstošu cilvēku Hinduistu svētku dēļ, veicinot lielu Covid-19 uzliesmojumu visā Indijā, vēsta raidsabiedrība BBC.

Hinduistu "Kumbh Mela" svētki Indijas ziemeļos var izraisīt lielu Covid-19 uzliesmojumu. Valsts amatpersona sacīja, ka milzīgo pūļu dēļ cenšas ieviest drošības un distancēšanās normas.

Parasti "Kumbh Mela" svētki norisinās trīs mēnešus un piesaista miljoniem ticīgo no Indijas un visas pasaules. Taču koronavīrusa pandēmijas dēļ šoreiz svētki norisinās tikai 30 dienas.

Hinduisti uzskata, ka peldēšanās pie upes šķīstīs viņu grēkus un nesīs pestīšanu.

12. aprīlī Indija reģistrēja vairāk nekā 168 000 jaunu gadījumu, apsteidzot Brazīliju, kļūstot par valsti ar otro lielāko Covid-19 inficēšanās gadījumu skaitu pasaulē.

Taču bažas par Covid-19 izplatību nav atturējušas svētceļnieku pūļus no svētku apmeklēšanas, un lielākoties šie cilvēki ir bez sejas maskām un neievēro sociālo distancēšanos.

Mediji ziņoja, ka vienudien svētkos piedalījušies vairāk nekā trīs miljoni cilvēku.

Haridvārā, Utarakhandas štatā, katru dienu Covid-19 tiek atklāts aptuveni 40 svētku dalībniekiem, ziņoja Indijas veselības ministrija, kas bažījas par lielu vīrusa uzliesmojumu.

Pēdējo nedēļu laikā vīruss uzliesmojis vairāk nekā 12 štatos, norādīja ministrija, piebilstot, ka daļa no svētceļniekiem varētu būt ieradušies no šiem štatiem.

Eksperti jau brīdinājuši, ka Indijā lielie priekšvēlēšanu mītiņi, reliģiskie svētki un pulcēšanās publiskās vietās, nevalkājot maskas un neievērojot distancēšanos, pastiprina vīrusa uzliesmojumu risku.

"Visa valsts bijusi bezrūpīga," ziņu aģentūrai AFP norādīja viens no ekspertiem.

5

Indijā pēdējo septiņu dienu laikā reģistrēti vairāk nekā 873 000 jauni Covid-19 gadījumi, kas ir par 70% vairāk nekā iepriekšējās septiņās dienās, liecina AFP apkopotie dati.

Salīdzinājumam Brazīlijā aizvadītajās septiņās dienās reģistrēti aptuveni 497 000 jauni Covid-19 gadījumi, kas ir par 10% vairāk nekā iepriekšējās septiņās dienās, bet ASV tika reģistrēti nepilni 490 000 jauni Covid-19 gadījumi, kas ir pieaugums par 9%, liecina AFP apkopotā informācija.

Indijā daudzi štati un teritorijas, kuras vīruss skāris sevišķi smagi, ir noteikuši ierobežojumus cīņā ar pandēmiju, tostarp Mahārāštras štats, kas brīdinājis, ka nākamo dienu laikā var tikt noteikts stingrs karantīnas režīms.

Indijas centrālā valdība un štatu valdības ir mēģinājušas izvairīties no stingriem karantīnas režīmiem, lai vēl vairāk nekaitētu ekonomikai, taču, saslimušo skaitam turpinot strauji pieaugt, ierobežojumus var nākties pastiprināt.