Ādažu militārajā poligonā dzēsts meža ugunsgrēks 17 hektāru platībā

Ādažu poligons. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Ādažu militārajā poligonā piektdien dedzis mežs 17 hektāru platībā, aģentūru LETA informēja Valsts meža dienesta (VMD) Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

Viņš apliecināja, ka patlaban ugunsgrēks jau ir nodzēsts, un piebilda, ka šis nav ne pirmais, ne arī lielākais šogad Ādažu poligona teritorijā dzēstais meža ugunsgrēks - tādi jau bijuši vairāki.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, ugunsgrēki, kas izcēlušies Ādažu militārajā poligonā, parasti bijuši saistīti ar slēgtajā teritorijā notiekošajām militārajām mācībām vai militārās tehnikas kustību. Ir bijuši gadījumi, kad šādi ugunsgrēki izvēršas lielās platībās un tiek dzēsti vairākas dienas.

Ugunsgrēks Ādažu poligonā bijis vienīgais, ko piektdien visā Latvijā reģistrējis VMD.

Kā ziņots, 26.aprīlī Latvijas mežos sākās ugunsnedrošais laikposms, kas parasti ilgst līdz rudenim.

Meža ugunsnedrošajā laikposmā aizliegts kurināt ugunskurus mežā un purvos, izņemot īpaši ierīkotas vietas, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas. Arī šādās vietās aizliegts atstāt ugunskurus bez uzraudzības - ugunskura vieta jāatstāj, kad uguns nodzēsta un gruzdēšana pilnīgi beigusies. Tāpat meža ugunsnedrošajā laikposmā aizliegts nomest mežā, purvos vai uz tos šķērsojošiem ceļiem degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus un citus priekšmetus, veikt mežā un purvos spridzināšanas darbus un organizēt šaušanas nodarbības, izņemot atbilstoši ierīkotas vietas.

Meža ugunsnedrošajā laikposmā aizliegts medībās un šaušanas nodarbībās mežā un purvos lietot trasējošas lodes, deglodes un prapjus no viegli uzliesmojoša un gruzdēt spējīga materiāla, braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purviem ārpus ceļiem, izņemot gadījumus, ja tas nepieciešams ugunsgrēka dzēšanai, palīdzības sniegšanai nelaimes gadījumos un meža apsaimniekošanai.

Tāpat meža ugunsnedrošajā laikposmā aizliegts ekspluatēt mežā, purvos vai uz tos šķērsojošiem ceļiem transportlīdzekļus un citus mehānismus ar bojātu iekšdedzes dzinēja gāzu izplūdes sistēmu, kā arī bez saskaņošanas ar VMD mežniecību veikt jebkuru dedzināšanu, kas, radot dūmus, var maldināt uguns novērošanas darba veicējus.