"Amerikāņiem jāpieņem, ka signāli no Maskavas (..) viņiem būs neērti." Tā Krievija gatavojas Baidena un Putina samitam

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Roman Sibiryakov/shutterstock

Krievija pirmdien, 31. maijā, pavēstīja, ka sūtīs "neērtus signālus" Savienotajām Valstīm pirms abu valstu prezidentu tikšanās 16. jūnijā.

Krievija arī paziņoja, ka, reaģējot uz NATO darbībām, tā pie savas rietumu robežas līdz gada beigām izvietos 20 jaunus karaspēka formējumus un vienības.

ASV prezidenta Džo Baidena un Krievijas prezidenta Vladimira Putina tikšanās plānota 16. jūnijā Ženēvā.

Baidens svētdien izteicās, ka samita laikā plāno runāt ar Putinu par cilvēktiesību ievērošanu.

"Amerikāņiem jāpieņem, ka signāli no Maskavas (..) viņiem būs neērti,"

5

paziņoja Krievijas ārlietu ministra vietnieks Sergejs Rjabkovs.

Viņš norādīja, ka Krievija būs gatava atbildēt uz Baidena šaubām par cilvēktiesību ievērošanu Krievijā, un sacīja, ka Maskava ir elastīgāka nekā Vašingtona, izstrādājot darba kārtību samitam.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs žurnālistiem sacīja, ka Maskava nevairīsies no cilvēktiesību apspriešanas samitā, un Putins varētu aktualizēt jautājumu par 6. janvāra nekārtībām ASV Kapitolijā.

"Protams, mēs būsim gatavi apspriest visu, tostarp problēmas, kas pastāv Savienotajās Valstīs," sacīja Lavrovs, piebilstot, ka Maskava seko līdzi tam, kā ASV "tiek vajāti" tie, kas stāv aiz Kapitolijā notikušajām nekārtībām.

"Tur notiek daudzas interesantas lietas," sacīja Lavrovs, piebilstot, ka Krievija vēlas apspriest "opozīcijas tiesību aizsardzību" ASV.

Vašingtonas un Maskavas attiecības ir saspringtas vairākos jautājumos, tostarp par Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija ieslodzīšanu, Krievijas spēku savilkšanu pie Ukrainas robežas un apsūdzībām Krievijai par jaukšanos ASV vēlēšanās.

Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu pirmdien paziņoja, ka ASV un NATO pēdējā laikā esot palielinājušas militāro aktivitāti uz rietumiem no Krievijas, kas prasa Maskavas atbildi.

"Mūsu Rietumu kolēģu darbības grauj pasaules drošības sistēmu un spiež mūs veikt adekvātus pretpasākumus," Šoigu teikto citē aģentūra "Interfax". "Līdz gada beigām Rietumu kara apgabalā tiks saformēti aptuveni 20 jauni armijas formējumi un vienības."