Liedz izmantot miljonus J&J vakcīnas devu iespējamā piesārņojuma dēļ

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Reuters/ScanPix

Piektdien, 11. jūnijā, ASV Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA) ziņojusi, ka uzņēmuma "Johnson & Johnson" vairāki miljoni Covid-19 vakcīnas devu, kas ražoti problēmu piemeklētā rūpnīcā, nevar tikt izmantoti iespējamā piesārņojuma dēļ, paziņoja FDA.

Vairākas rūpnīcā "Emergent BioSolutions" Baltimorā ražotās vakcīnas partijas nav derīgas lietošanai, norādīja FDA.

Katrā partijā ir vairāki miljoni devu.

Nedz FDA, nedz J&J nav atklājuši precīzu devu skaitu, bet laikraksts "New York Times" vēsta, atsaucoties uz informētu avotu, ka runa ir par 60 miljoniem devu.

Rūpnīcai "Emergent BioSolutions" tika dots rīkojums apturēt ražošanu aprīlī vairākas nedēļas pēc tam, kad bija konstatēts, ka J&J vakcīnas ražošanā izmantotās vielas partijas piesārņotas ar "AstraZeneca" vakcīnas sastāvdaļām. Rezultātā sabojāti, kā vēstīja mediji, 15 miljoni J&J vakcīnas devu.

FDA turpina vērtēt, vai ļaut rūpnīcai atsākt darbu.

Sešiem miljoniem "AstraZeneca" vakcīnas devu, kas ražoti šajā rūpnīcā un ko paredzēts dāvināt ārzemēm, šobrīd tiek veikta kvalitātes pārbaude, pirms tās tiek nosūtītas tālāk.

Visas J&J vakcīnas, kas izplatītas un izmantotas ASV, līdz šim ražotas Nīderlandē, nevis Baltimorā.

Vienlaikus FDA devusi zaļo gaismu divām šajā rūpnīcā ražotām J&J vakcīnas partijām, pavēstīja avots, kas ir pazīstams ar situāciju. Tie ir desmit miljoni vakcīnas devu.

Vēl citas J&J vakcīnas partijas tiek izvērtētas.

Kanāda piektdien pavēstīja, ka, pastāvot bažām par kvalitāti, neizplatīs 300 000 Baltimoras rūpnīcā ražoto J&J vakcīnas devu.

Kanādas veselības aizsardzības dienesti plāno rūpnīcā šovasar veikt pārbaudes.

"Līdz šī inspekcija nebūs pabeigta, Kanāda nepieņems šajā uzņēmumā ražotos produktus vai sastāvdaļas," teikts Kanādas Veselības ministrijas paziņojumā.