Pk, 30.09.2022.

SPKC: Latvijā turpina augt cilvēku skaits, kuriem konstatēts Covid-19 Indijas paveids

LETA
SPKC: Latvijā turpina augt cilvēku skaits, kuriem konstatēts Covid-19 Indijas paveids
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto Foto: Gorodenkoff, Shutterstock.

Pēdējo divu dienu laikā Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) no laboratorijām saņēmis informāciju par 43 cilvēkiem, kuriem atklāts Covid-19 slimību izraisošā vīrusa Indijas variants.

Šādu informāciju šodien valdības sēdē pastāstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologs Jurijs Perevoščikovs. SPKC patlaban veic šo gadījumu izpēti, piebilda epidemiologs.

Viņš norādīja, ka pagājušajā nedēļā vērojams Covid-19 slimību izraisošā vīrusa Indijas varianta pieaugums, lai gan līdz šai nedēļai tas bija salīdzinoši neliels - 1,2% jeb 42 gadījumi.

Līdz ar to Latvijā konstatēti jau 85 Covid-19 Indijas celma varianti.

Ir acīmredzams Indijas varianta gadījumu skaita pieaugums pagājušajā nedēļā - bija konstatēti divi klasteri uzņēmumos - viens ar trīs un viens ar diviem saslimušajiem, bet bija inficēti vēl astoņi cilvēki, tomēr celms netika sekvencēts. Mājsaimniecībās šis paveids atklāts divos gadījumos. Divi gadījumi ievesti no Krievijas, savukārt  vienam infekcija atklāta pēc brauciena uz Ēģipti, stāstīja Perevoščikovs.

Viņš uzsvēra, ka Indijas variants ir izplatīts pa visu valsti, piemēram, Rīgā, Liepājā, Olainē, Garkalnes novadā, Jūrmalā, Valmierā, Jelgavā, Bauskas, Alsungas, Siguldas, Krimuldas, Jelgavas novados.

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra Zinātniskās padomes priekšsēdētājs Jānis Kloviņš iepriekš norādīja, ka tikai laiks rādīs, vai Indijas paveids izspiedīs Lielbritānijas paveidu, kas patlaban Latvijā konstatēts vairāk nekā 90% gadījumu.

LETA jau vēstīja, ka Indijas koronavīrusa variants ir salīdzinoši jauns, par to ir maz pētījumu, kā arī nav pilnvērtīgi novērtēta tā ietekme uz sabiedrības veselību.

"Tas ir spējīgs ātri izplatīties un izspiest citus variantus, ko mēs arī varam sagaidīt," iepriekš pauda Nacionālās references laboratorijas vadītājs Sergejs Ņikišins.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu