Sv, 25.09.2022.

VIDEO ⟩ Svētkos novērota spēcīga vējgāze, kas radījusi lielus postījumus Gulbenes novadā

Apollo.lv
Svētkos novērota spēcīga vējgāze, kas radījusi lielus postījumus Gulbenes novadā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Latvijas valsts meži

24. jūnija rītā Austrumvidzemes reģionā spēcīgās vēja brāzmas radīja būtiskus postījumus mežā. Lielākie postījumi konstatēti Gulbenes novadā, kur vienlaidus bojātas mežaudzes ap 100 hektāru kopplatībā. "Latvijas valsts meži" (LVM) darbinieki, apsekojot teritorijas, konstatēja vienlaidus postījumus un lieci atsevišķos valsts meža masīvos, vēsta LVM.

LVM Austrumvidzemes reģionā gāztās un lauztās koksnes provizoriskais apjoms ir apmēram 20 000 kubikmetru. Vispostošākā aina paveras Lizuma un Lejasciema apkārtnē.

"Lielākie vētras postījumi Austrumvidzemē bija 2016. gada jūlijā, kad gāzto un lauzto koku kopējais apjoms sasniedza 120 000 kubikmetrus. Togad bojājumi pamatā bija sausos priežu mežos un, operatīvi izstrādājot un izvedot koksni un ciršanas atliekas, izdevās preventīvi mazināt ugunsgrēku izcelšanos šajos priežu mežos. Arī šogad šāds risks pastāv, tāpēc LVM organizēs bojātās koksnes izvākšanu no meža iespējami īsos termiņos," norādīja LVM plānošanas izpilddirektors Jāzeps Zdanovskis.

Novērojumu stacijās gan stiprākās vēja brāzmas, gan lielākais nokrišņu daudzums reģistrēts Gulbenē - attiecīgi 26 metri sekundē un 37 milimetri.

Foto: Latvijas valsts meži

24. jūnijā Latvijas centrālajā un austrumu daļā bija spēkā augstākā līmeņa brīdinājums par ekstremāli stipru pērkona negaisu.

Stiprākās vēja brāzmas, lielākais nokrišņu daudzums un zibeņu skaits, kā arī plašākie elektrolīniju bojājumi Jāņu naktī novēroti valsts austrumu daļā, īpaši Vidzemes austrumos, liecina meteoroloģiskā informācija.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu