FOTO ⟩ Uz Jelgavas šosejas pie Olaines testē horizontālā marķējuma materiālus

FOTO: Latvijas Valsts ceļi/Publicitātes foto

Jelgavas šosejas (A8) posmā netālu no Olaines ir uzklāti vairāki horizontāla marķējuma materiālu paraugi, lai reālos ekspluatācijas apstākļos notestētu to īpašības un noturību, portālu "Apollo.lv" informēja Latvijas Valsts ceļi.

Ceļu horizontālie apzīmējumi ir viens no galvenajiem ceļu satiksmes organizācijas elementiem. Pētījuma mērķis ir atrast reālajiem Latvijas apstākļiem piemērotākos uzklāšanas materiālus, metodes un tehnoloģijas.

Šāds praktisks izpētes darbs ļaus arī skaidrāk definēt prasības, kādas jāizvirza šo apzīmējumu materiāliem – atstarošana dažādos apstākļos, kalpošanas laiks u.c., kā arī pilnveidot Ceļu specifikāciju prasības ceļu horizontālo apzīmējumu materiāliem, uzklāšanas metodēm un tehnoloģijām.

Izpētes vajadzībām patlaban uz Jelgavas šosejas apmēram 700 m garā posmā aiz Olaines, braucot virzienā uz Jelgavu, ar deviņiem dažādiem materiāliem vai to kombinācijām uzklāti pagaidu apzīmējumi. Plānots, ka kopumā izpētes laikā šādu kombinācijas būs divreiz vairāk.

FOTO: Latvijas Valsts ceļi/Publicitātes foto

LVC Autoceļu kompetences centra speciālisti līdzsekošanas periodā regulāri veiks mērījumus, nosakot uzklāto materiālu atstarošanos sausos un mitros apstākļos, kā arī to virsmas saķeres īpašības.

Testa posma sākumā ir uzstādīta informatīvā ceļazīme, pagaidu marķējums neietekmē satiksmes organizāciju un nerada sarežģījumus autobraucējiem.

Redaktors iesaka