O, 29.11.2022.

AUDIO ⟩ "Viņš elpo..." Medijs publisko zvanus "ātrajai palīdzībai" no Kivlenieka bojāejas vietas

"Viņš elpo..." Medijs publisko zvanus "ātrajai palīdzībai" no Kivlenieka bojāejas vietas
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Matīss Kivlenieks
Matīss Kivlenieks Foto: Cleveland Monsters/Twitter

ASV medijs "Detroit Free Press" nācis klajā ar audio ierakstiem no zvaniem, kurus Matīsa Edmunda Kivlenieka bojāejas dienā no traģiskā negadījuma notikuma vietas saņēma "ātrās palīdzības" dienests.

Matīss Edmunds Kivlenieks aizsaulē devās 4. jūlijā traģiska pirotehnikas negadījuma rezultātā.

Jau iepriekš izskanēja informācija, ka Kivlenieks liktenīgajā dienā viesojās pie "Blue Jackets" vārtsargu trenera Menija Legasa, lai atzīmētu viņa meitas Sabrīnas Legasas kāzu dienu. Tagad to apstiprinājuši arī vairāki citi ārzemju mediji.

Tagad "Detroit Free Press" rīcībā nonākuši audio ieraksti balss zvaniem, kurus traģiskajā dienā saņēma "ātrās palīdzības" dienests. Ierakstos dzirdami pārrāvumi, jo no tiem izgriezta informācija par notikuma vietas lokāciju.

Pirmajā balss ierakstā saklausāms, ka satrauktā zvanītāja saka: "Uguņošanas misēklis (Fireworks misfire)", uz ko "ātrās palīdzības" dispečere atbild, pārjautājot, vai cietušais ir pie samaņas. Zvanītāja norādīja, ka Kivlenieks tobrīd vēl bijis pie samaņas.

Uzreiz pēc tam ātrā palīdzība saņēmusi arī otro zvanu: "Pie mums ir persona, kurai trāpīja pirotehnikas raķete. Vai jūs varat ierasties nekavējoties?" 911 dispečere atbildēja, ka "ātrās palīdzības" dienests par notikušo jau ir informēts, pārvaicājot, vai Kivlenieks joprojām ir pie samaņas.

"Viņš elpo. Mums šeit ir medmāsa," atbildēja zvanītāja, visticamāk, atsaucoties uz Legasa meitu Sabrīnu. Dispečere vēlreiz norādīja, ka palīdzība jau ir ceļā.

911 par notikušo negadījumu saņēma vēl vienu zvanu, kurā zvanītāja norāda, ka uguņošanas negadījumā cietis vīrietis. Dispečere pārjautāja, vai konkrētā persona atrodas jau iepriekš norādītajā adresē, uz ko zvanītāja atbildēja apstiprinoši.

Mičiganas štata Novi pilsētas policijas leitnants Džeisons Maiers medijiem atklāja, ka mediķi notikuma vietā ieradušies četru minūšu un 38 sekunžu laikā.

Sākotnējā policijas versijā Kivlenieka nāve tika skaidrota ar galvas traumu, ko vārtsargs guvis mūkot no džakuzi pirotehnikas negadījuma dēļ. Varas iestādes skaidroja, bēgot viņš paslīdējis un atsitis galvu pret betonu.

Pēcāk gan autopsijā tika noskaidrots, ka Kivlenieks miris no krūškurvja traumas, jo viņam trāpījusi neveiksmīgi izšautā pirotehnikas raķete. Jau notikuma dienā varas iestādes apgalvoja, ka persona, kura aizdedzināja pirotehnikas lādiņus, nav bijusi alkohola reibumā

Oktobrī Kivlenieks noslēdza jaunu divu gadu divvirzienu līgumu ar Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandu Kolumbusas "Blue Jackets".

16 gadu vecumā vārtsargs devās spēlēt uz Ziemeļameriku. Savā vienīgajā sezonā Savienoto Valstu hokeja līgas (USHL) junioru čempionātā Kivlenieks tika atzīts par turnīra vērtīgāko hokejistu un labāko vārtsargu.

Nākamajā - 2017./2018.gada sezonā - viņš profesionāla hokejista gaitas uzsāka Amerikas Hokeja līgā (AHL), kur debitēja Klīvlendas "Monsters" rindās.

Ziemeļamerikas otrajā spēcīgākajā līgā viņš laukumā devies 85 mačos, kuros caurmērā ielaidis 3,13 ripas, atvairījis 89,6% metienu un trīs reizes nostāvējis "sausā".

Kivlenieks "Blue Jackets" paspārnē nonāca 2017.gada maijā, kad ar NHL komandu parakstīja trīs gadu iesācēja līgumu.

Debiju NHL Kivlenieks piedzīvoja 2020.gada 19.janvārī, palīdzot "Blue Jackets" izcīnīt uzvaru viesos, ar 2:1 pieveicot Ņujorkas "Rangers". Kivlenieks tika atzīts par mača otro zvaigzni.

Karjeras laikā vārtsargs piedalījās astoņās NHL spēlēs, atvairot 89,9% metienu un ielaižot savos vārtos vidēji 3,09 ripas spēlēs. Divās spēlēs gūta uzvara, divās cīņās piedzīvots zaudējums papildlaikā.

Latvijas izlases rindās šā gada pasaules čempionātā Rīgā vārtsargs stājās vārtos četrās spēlēs, atvairot 92,2% metienu un ielaižot savos vārtos vidēji 2,18 ripas spēlē, kā arī nostāvot "sausā" meistarsacīkšu pirmajā spēlē ar Kanādu.

Ar Kivlenieku vārtos Latvijas jauniešu izlase 2014.gadā uzvarēja pasaules U-18 čempionāta pirmajā divīzijā un iekļuva elites grupā.

Gadu vēlāk ar Kivlenieku vārtos Latvija izcīnīja trešo vietu otrajā spēcīgākajā pasaules U-20 čempionāta grupā, bet 2016.gadā Kivlenieks ar komandas biedriem uzvarēja Pirmajā divīzijā, iekļūstot elites grupā.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu