Valsts atpirks tirdzniecības centru "Titāniks" par vairāk nekā astoņiem miljoniem eiro

Apollo.lv
Valsts atpirks tirdzniecības centru "Titāniks" par vairāk nekā astoņiem miljoniem eiro
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 4
Foto: Mārtiņš Otto/TVNET

Pēdējos gados tirdzniecības centrs "Titāniks", kas atrodas iepretī Rīgas autoostai, radījis problēmas dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" īstenotājiem, vēsta TV3 Ziņas.

"Titāniku" plānots nojaukt dzelzceļa projekta "Rail Baltica" būvniecības gaitā, un, to atsavinot, kompleksa īpašniekiem tiks samaksāti 8,3 miljoni eiro, kas gan ir ievērojami mazāk, nekā tie vēlas saņemt.

Attiecīgs lēmums īpašniekiem maksāt tieši šādu summu šomēnes esot pieņemts valdībā, lai gan smagas sarunas ar īpašniekiem nesekmīgi vestas jau kopš 2017.gada. Valdības lēmums esot pieņemts, iepazīstoties ar nekustamo īpašumu vērtētāju sniegto informāciju, ka 8,3 miljoni eiro varētu būt "Titānika" tirgus vērtība.

Īpašnieku nosauktā summa gan ir aptuveni divreiz lielāka, turklāt prasītas arī kompensācijas par negūtiem ieņēmumiem un sagrautiem attīstības plāniem, vēstīja raidījums.

SIA "Eiropas dzelzceļa līnijas" Nekustamo īpašumu atsavināšanas departamenta vadītāja Jana Upeniece paskaidroja, ka "Titānikā" patlaban vēl notiek komercdarbība, tāpēc noteiktajā atlīdzības apmērā nav iekļauta zaudējumu kompensācija par biznesa apturēšanu, taču šādu kompensāciju uzņēmējiem būs tiesības pieteikt pēc komercdarbības apturēšanas atsavināmajā īpašumā.

Patlaban atsavināšanas līgums nosūtīts īpašniekiem, kuriem atbilde jāsniedz līdz augusta vidum. Pagaidām tā vēl nav saņemta. Ja īpašnieki neatbildēs, tiks virzīts likumprojekts par piespiedu atsavināšanu sabiedrības vajadzībām, skaidroja Upeniece.

"TV3 ziņas" bija sazinājušās arī ar vienu no "Titānika" līdzīpašniekiem - uzņēmēju Hermanis Līvenu, taču viņš sarunai neesot piekritis, aicinot zvanīt nākamnedēļ.

Jau ziņots, ka "Rail Baltica" projekts paredz izveidot Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līniju no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai, lai tālāk ar dzelzceļu Baltijas valstis būtu iespējams savienot ar citām Eiropas valstīm.

"Rail Baltica" vajadzībām lidostas "Rīga" posmā un Rīgas Centrālās stacijas projekta posmā atsavināmi vairāk nekā 100 īpašumi, starp kuriem ir arī "Titāniks". To paredzēts nojaukt, vietā izbūvējot skvēru ar kokiem.

Video: TV3 Ziņas sižets 

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu