Baidens: Krievija mēģina izjaukt 2022. gada Kongresa vēlēšanas

ASV prezidents Džo Baidens

FOTO: EPA/STEPHANIE LECOCQ / POOL

ASV prezidents Džo Baidens apsūdzējis Krieviju mēģinājumos izjaukt 2022.gadā gaidāmās Kongresa vēlēšanas, izplatot dezinformāciju.

"Paskatieties, ko Krievija jau tagad dara attiecībā uz 2022.gada vēlēšanām," pavēstīja Baidens, runājot par informāciju, ko viņš kā prezidents saņem katru dienu.

"Tas ir skaidrs mūsu suverenitātes pārkāpums," sacīja Baidens.

Viņš arī kritizēja Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

Putinam ir "īsta problēma, viņš vada ekonomiku, kurai ir kodolieroči un nekas cits. Viņš zina, ka viņam ir īstas nepatikšanas, kas manā skatījumā padara viņu vēl bīstamāku," norādīja Baidens.

ASV prezidents arī pauda bažas par kiberuzbrukumu skaita pieaugumu pēdējā laikā, tostarp izmantojot izspiedējprogrammu palīdzību, hakeriem šifrējot upuru datus un pēc tam pieprasot izpirkuma naudu par pieejas atjaunošanu šiem datiem.

"Ja mēs attapsimies karā, īstā karā ar šaušanu, (..) tās būs kiberuzbrukuma sekas," sacīja Baidens.

ASV 2022.gada rudenī notiks vidustermiņa vēlēšanas, kurās tiks sadalītas visas vietas Pārstāvju palātā un trešā daļa vietu Senātā.

Vašingtona nesen apsūdzēja Pekinu plaša kiberuzbrukuma veikšanā martā "Microsoft Exchange" serveriem, un Baltais nams ir atkārtoti aicinājis Krieviju vērsties pret kiberuzbrukumiem ar izspiedējprogrammām.