Olimpiskajās spēlēs zināmas dāmu basketbola turnīra pusfinālistes

Serbijas, ASV, Japānas un Francijas sieviešu basketbola izlases trešdien iekļuva Tokijas olimpisko spēļu turnīra pusfinālā.

Serbija ceturtdaļfinālā ar rezultātu 77:70 (16:14, 19:19, 14:25, 28:12) pārspēja Ķīnu.

Serbietes pirms ceturtās ceturtdaļas bija iedzinējos ar deviņiem punktiem, bet rezultatīvs pēdējais nogrieznis ļāva pārņemt vadību un izcīnīt uzvaru.

Uzvarētājām ar 18 punktiem rezultatīvākā bija Jelena Bruksa, 16 punktus guva un desmit atlēkušās bumbas izcīnīja Sonja Vasiča, bet 13 punkti bija Anai Dabovičai.

Ķīnas valstsvienībai 17 punktus guva Tina Šao, 15 punkti bija Sju Haņai, bet 12 punktus guva Juežu Li.

Serbietes pirms pieciem gadiem debitēja olimpiskajās spēlēs un izcīnīja bronzas medaļas.

Tikmēr ASV ceturtdaļfinālā ar rezultātu 79:55 (26:12, 22:15, 20:12, 11:16) uzvarēja Austrāliju.

ASV izlasē 23 punktus guva Brīena Stjuarta, 15 punkti un astoņas atlēkušās bumbas bija Britnijai Grainerei, bet desmit punktus guva Edža Vilsone.

Austrālietēm 14 punkti bija Leilani Mičelai, bet 11 punktus pievienoja Keila Džordža. Latviešu izcelsmes basketboliste Sāra Blicava (Blicavs) desmit minūtēs guva divus punktus un izcīnīja divas bumbas zem groziem.

ASV basketbolistes uzvarējušas astoņās no pēdējām deviņām olimpiskajām spēlēm, vien 1992.gadā samierinoties ar bronzu. Toreiz pusfinālā amerikānietes piekāpās NVS komandai.

Otrā pusfinālā tiksies Japāna ar Franciju.

Japāna ar 86:85 (19:16, 22:26, 20:26, 25:17) pieveica Beļģiju.

13.minūtē pēc Rui Mačidas trīspunktu metiena mājinieces panāca 30:18 vadību, pabeidzot astoņu punktu izrāvienu. Uz to pretinieces atbildēja ar 10:0 izrāvienu, puslaika beigās izvirzoties vadībā.

Otrajā puslaikā beļģietes panāca 58:45 pēc Žulī Alemānas divpunktu raidījuma. Pēdējā ceturtdaļā japānietes vairākkārt panāca neizšķirtu, taču vadībā pirmoreiz otrajā puslaikā izvirzījās pēc Mačidas trīspunktu metiena 16 sekundes pirms mača beigām - 86:85. Kimas Mestdagas divpunktu metiens līdz ar beigu sirēnu nebija sekmīgs.

Uzvarētāju rindās 21 punktu guva Juki Mijazava, 19 punktus - Maki Takada, 12 punktus Himavari Akaho, kurai arī septiņas atlēkušās bumbas, bet spēles galvenā varone Mačida bez desmit punktiem sakrāja arī 14 rezultatīvas piespēles.

Pretiniecēm Emma Mēsemana guva 25 punktus, kā arī sakrāja 11 atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles. Par punktu mazāk, kā arī septiņas atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles tika Mestdagai, bet Elemānas kontā 11 punkti un astoņas rezultatīvas piespēles.

Francija ar 67:64 (21:16, 15:14, 19:18, 12:16) pārspēja Spāniju.

Gandrīz visu spēli vadībā bija Francija, uzvarot pelnīti.

Uzvarētājām ar 18 punktiem izcēlās Marina Džoenē, bet pretinieču rindās rezultatīvākā ar 16 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām bija Astū Ndūra.